Първи успех за Гершон в Евролигата от завръщането си в Макаби

Гершон с помощника си Друкер (one.co.il)
05-12-2008 09:01

Макаби Тел Авив постигна първи успех в Евролигата под ръководството на Пини Гершон. Израелците изпитаха големи трудности, но в крайна сметка удържаха победата с 88-83 над Цибона Загреб.

Играчите на Гершон имаха 12 точки аванс през второто полувреме, но хърватите се върнаха след серия от 15-1 и края на мача бе много драматичен. Гостите поведоха след кош на Пъркачин със 77-78 при оставащи 4 минути до края. Отличният в тази среща Лиор Елияху вкара два поредни коша за 81-78, но отново Пъркачин вкара кош и фал за 81-81.
По-малко от минута преди края Макаби пропусна да вкара, но Фишер грабна борба в нападение и Аройо отбеляза за 83-81. Един от най-добрите стрелци от далечно разстоняие за гостите Давор Кус пропусна абсолютно сам от тройката, а Елиаху вкара един от двата наказателни удара за 84-81 при оставащи 22 секунди преди края. Кус и Браун си размениха по два наказателни удара за 86-83, а Калъуей пропусна да изравни с далечна стрелба. Накрая Бърстайн сложи точка с последните два удара от наказателната линия за 88-83.

Лиор Елиаху завърши с 24 точки, 17 борби и 6 асистенции. Маркъс Браун добави 19 точки, а Д`ор Фишер се отчете с 18 точки и 8 борби.

Ведран Вукушич бе най-резултатен за Цибона с 18 точки, а Давор Кус и Никола Пъркачин добавиха по 15.

За първи път до Гершон бе новия помощник в отбора Шарон Друкер, който се завърна в Израел през седмицата.