Осем подред за Балкан в мъжката А група

Момент от мача Видабаскет-Балкан
15-12-2008 00:15

Отборът на Балкан Ботевград не срещна проблеми и при гостуването си на Видабаскет. Възпитаниците на старши треньора Георги Младенов постигнаха осма поредна победа, този път с 91-57 и продължават еднолично да оглавяват класирането на мъжката А група. Единственият отбор, който засега застрашава по някакъв начин първото място е Черноморец Бургас. Те обаче ще гостуват в Ботевград и ще бъде супер сензация, ако Балкан бъде изместен от челната позиция в класирането до края на този шампионат.

Загубата бе първа за Видабаскет пред собствена публика в зала „Фестивална”. Отново тя бе доста пълна, а освен видинчани в нея присъстваха и около 50-ина фена от Ботевград. Въпреки неуспеха, играчите на старши треньора Красимир Генов се намират на трето място в класирането с актив от 5 победи и 3 загуби. Следва обаче гостуване на Дунав 2007, воден от Росен Барчовски в мач, който ще бъде последен за отбора от Видин в А група за 2008 година.

Днешната среща премина изцяло под диктовката на ботревградските баскетболисти, които не оставиха никакви съмнения нито за момент в крайния си успех. След 10 минути игра гостите водеха с 10 точки, а в началото на втората четвърт Видабаскет намали на 22-27 и за малко върна интригата в мача. До почивката обаче гостите допуснаха само 5 точки, а преднината им бързо набъбна на плюс 15 (27-42). През второто полувреме Балкан показа по-разнообразна игра и с добра защита и доста контраатаки не остави шанс за амбициозните домакини. Най-добрият играч на Видабаскет Николай Балев бе зорко пазен от състезателите на Балкан и завърши само с 11 точки – най-малко през този сезон. Освен Балев, единствено Бойко Пангаров-младши завърши с двуцифрен актив за видинчани – 14 точки, от които 3 тройки.

За гостите пак блестя Атанас Радев, вкарал 31 точки и хванал 7 борби. Плеймейкърът Ценко Наков добави 21 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Любо Лилов добави 11 точки, 7 борби, 5 завършващи подавания и 5 отнети топки.

Балкан доминираха в борбата под коша (37 срещу 22 борби), а в същото време направиха само 10 грешки, повечето от които в началото на мача. Идната неделя те приемат НСА у дома в деветия кръг от шампионата на втората по сила група у нас.