Левски бие Балкан в контрола в Ботевград

Лилов срещу Славейков (сн. Botevgrad.com)
20-01-2009 20:48 | Botevgrad.com

Тази вечер в Ботевград баскетболистите на Балкан и Левски изиграха един оспорван мач, който завърши с победа на "сините" с 8 точки разлика - 90-82. И срещу втория в НБЛ обаче категорично се видя, че мястото на домакините съвсем не е във втора дивизия, която сега се нарича "А" група, съобщава Botevgrad.com.

Първата част бе за Левски, който я спечели с 27-19. До средата на втората "сините" продължиха да поддържат аванса си от 6-8 точки, но в края й домакините успяха да намалят преднината им, която в 17 минута стана само 1 точка - 38-39. "Балканци" спечелиха втората четвъртина с 21-16, но на почивката им остана пасив от 3 точки - 40-43. В това първо полувреме на игралното поле се открояваха двама - Атанас Радев от Балкан реализира 20 точки, а Станислав Славейков от Левски вкара 15.

Третата четвъртина започна с подем на Балкан. "Зелените" на два пъти довеждаха аванса на Левски само до 1 точка - 44-45 в 22-та минута и 59-60 в 27-та. А след това на два пъти дори повеждаха с по една - 61-60 и 63-62 две минути преди края на частта. В последните десет минути обаче направиха повече грешки от своите съперници, а и трудно се справяха под коша с разигралия се център Стефан Георгиев, който получаваше отлични топки от своите съотборници. В 37-та минута авансът на „сините” стана двуцифрен - 73-84. До края играчите на Жоро Младенов на няколко пъти успяха да стопят част от него, а след серията от наказателни удари в последната минута бе фиксиран крайният резултат - 90-82 за Левски.

И двамата треньори - Георги Младенов на Балкан и Константин Папазов на Левски, използваха само по 7 баскетболисти.

Над всички в срещата бе Атанас Радев, който отбеляза 33 точки, от които само една тройка. Отличен мач направи и плеймейкърът Ценко Наков, завършил с 21. За Левски топреализатори станаха Славейков с 24 и Стефан Георгиев с 22 точки.

Контролата достави удоволствие на близо 500 зрители в зала "Балкан".

Балкан - Левски 82-90 (19-27, 21-16, 23-26, 19-21)

Балкан: Наков 21, Маринов 10, Хорозов 8, Лилов 5, Радев 33 (Миленков 5, Райков)

Левски: Хол 10, Славейков 24, Ст. Георгиев 22, Великов 5, Зафиров 8 (Зл. Георгиев 9, Цв. Иванов 12)

Съдии: Иван Маринов, Иван Николов, Иван Василев