Евроинс Черно море пада от Раднички в Крагуевац

Колев и Макинтош бяха най-резултатни за варненци
20-01-2009 22:48

Отборът на Евроинс Черно море не успя при гостуването си на Раднички 034 Груп в Крагуевац и загуби със 63-78 третото си гостуване в Еврохолд Балканската лига за този сезон. След това поражение класирането за следващата фаза на турнира – етап четвъртфинални плейофи е все още под въпрос. На „моряците” остават три мача до края на редовната фаза, но все пак два от тях са у дома и още се надяват да продължат напред.

Домакините стартираха много по-амбицирано мача и принудиха треньора на гостите Даниел Димитров да вземе първото си прекъсване още след 4 минути игра при 10-3 за Раднички 034 Груп. Варненци се отърсиха в минутите след това. Пламен Алексиев намали до 16-10 малко над 4 минути преди края на първата четвърт, но сърбите я завършиха със серия от 10-4. Така още след първата десетка те вече имаха двуцифрен аванс от 12 точки – 26-14.

Втората четвърт не започна никак добре за българския тим. За домакините много силно в тези моменти игра Райко Клялевич, който вкара 7 от общо 11 поредни точки в началото на частта за 37-14, цели 23 в полза на Раднички 034 Груп. Майкъл Ърл вкара първите две точки в нея за Евроинс Черно море 4.30 минути преди почивката, но Урош Дувняк с втората си тройка в срещата до този момент направи резултата 40-16 в полза на домакините от Крагуевац. Последва обаче затягане в защитата на Евроинс Черно море и те не допуснаха да им бъде отбелязана нито една точка до края на тази част. От своя страна те вкараха 10 поредни точки и намалиха до 40-26 на почивката.

Съществена промяна на ситуацията на терена нямаше до средата на третата част, когато на таблото светеше 50-35 в полза на Раднички 034 Груп. Сърбите обаче завършиха тази част с нова серия от 11-2 и на практика тук решиха изхода от двубоя. След 30 минути игра те имаха отново 24 точки аванс – 61-37.

3.44 минути преди края Раднички все още имаше стабилна преднина от 73-51, а варненци се вдигнаха на финален щурм. Те вкараха от своя страна 12 безответни точки за 73-63, но за пълен обрат вече бе наистина много късно. Накрая чрез успешно изпълнени наказателни удари домакините затвърдиха успеха и заслужено записаха трета победа в Еврохолд Балканска лига за сезон 2008/09. Тя ги изкачи изненадващо на първо място в класирането на група А, но пък те имат 2 срещи повече от следващите ги сънародници от Суислайън Таково и Фени Индустри от Македония. На тимът от Крагуевац остава една среща до края – домакинство на Суислайън от Вършац.

Евроинс Черно море допусна втора поредна загуба в лигата, а навън българския тим все още няма победа. На варненци предстоят три много важни срещи до края на редовния сезон като още следващата седмица в сряда те приемат водача в сръбското първенство Суислайън Таково.

Отборът на Черно море имаше ужасен ден в стрелбата от разстояние като вкара едва 4 от своите 21 опита или само 19 %. За варненския тим най-много вкара американския гард Кори Макинтош – 16 точки, а Николай Колев добави 15 и остана на борба от дабъл дабъл. Атила Сантош завърши с 12 точки и 7 овладени топки преди да напусне за 5 лични нарушения в самия край на мача. Добре се включи от резервната скамейка Александър Янев, вкарал 11 точки.

За Раднички 034 Груп триото Райко Клялевич, Урош Дувняк и Данило Драшкович вкара общо 59 от всичките 78 точки. С най-много завърши Клялевич – 27 точки, 9 борби и 3 асистенции. Дувняк добави 17 точки, 8 завършващи подавания и 6 овладени топки, а Драшкович остана с 15 точки и 8 борби.