Рилски спортист сигурен, Черно море и Левски се борят за плейофите в Балканската лига

22-01-2009 10:06

Снощи румънският Куадрипол Брашов победи македонския шампион Фени Индустри с 87-86 в пореден мач от Еврохолд Балканската лига и постави на тясно Черно море в група А от надпреварата. Варненци имат две загуби по-малко от румънците, но пък им гостуват в една от оставащите им общо три срещи. Две победи са нужни на „моряците”, за да са сигурни участници в следващата фаза на турнира. Ако загубят мача си в Брашов до 8 точки, тогава и само една победа в другите два мача ще ги устрои. Срещите обаче няма никак да са лесни, тъй като гостуват лидерите в шампионатите на Сърбия (Суислайън Таково)  и Македония (Фени Индустри). Припомняме, че за четвъртфиналните плейофи в тази лига се класират първите четири отбора от двете групи, а отпада само този тим, който се класира на последно място.

В другата група, където са останалите два български тима в този първи сезон за Балканската лига също има доста въпросителни за решаване. Рилски спортист обаче е сигурен участник в четвъртфиналните плейофи, докато Левски все още предстои да си извоюва това право. Двата тима играят помежду си във вторник от 18.00 часа в зала „Христо Ботев”. Единственото, за което се бори Рилецо е по-предно класиране и по-лесен съперник на четвъртфинал. От своя страна една победа на Левски в оставащите три мача ще им гарантира място в плейофите.