Деян Иванов отново с победа в Адриатическата лига

Деян Иванов
25-01-2009 02:25

За пореден път Деян Иванов зарадва феновете на КК Задар и всички българи, представяйки се невероятно силно в Адриатическата лига. В кръга, изигран по-рано днес, младият варненец отново бе с основен принос за победата на отбора си. Поредната жертва на хърватския отбор се казва Хемофарм, а цифрите от срещата са 89-75.

След победата над лидера във времнното класиране – Партизан, Задар и Дидо се справиха с друг сръбски отбор – прекият съперник за третото място. Отборът прави много силен сезон в адриатическата надпревара и има реални шансове да я спечели.

Националът ни престоя в игра 31 минути и записа поредния си стабилен дабъл дабъл – 16 точки и 12 овладени борби, като успеваемостта на стрелбата му също беше впечатляваща – 8/11 за две точки.

Близнакът попада в Топ 10 в класацията за MVP на цялата лига със среден коефициент 14.95 за 19-те изиграни от него мача. Начело е Анте Томич от КК Загреб с 21.35. Дидо попада и в класирането по друг от основните показатели – овладените отскочили топки. Иванов заема петото място със средно 7 борби на мач, а лидер и в тази класация отново е Томич с 8.76.

До края на редовния сезон остават 7 кръга, а класиране на хърватския гранд за финалната четворка няма да е изненада. Следващата седмица Задар, който продължава да е на четвърто място в класирането с 13 победи и 6 загуби, се изправя срещу словенския Кърка Ново Место.

Задар не е печелил лигата от сезон 2002/03 насам, а в последните две седмици смачка шампиона от последните две издания – Партизан – и този от 2004/05 – Хемофарм. Силно се надяваме единственият българин в Адриатическата лига да постигне нещо голямо този сезон. Обстоятелствата предпоставят подобна развръзка, а отборът явно е добре обигран и е във възможностите му да стигне до финал.