Юношите на Лукойл Академик обръщат Рилски спортист в края

Пламен Христов вкара последните 5 точки в мача
07-02-2009 22:29

Юношеският тим на Лукойл Академик победи за втори пореден път този на Рилски спортист и по този начин ги измести от второто място в класирането на Младежката лига. Днес във варненската зала „Христо Борисов” започна поредния тридневен турнир от този шампионат, а в най-интересната среща от програмата Рилски спортист загуби със 61-62 от Лукойл Академик. Двата тима се срещнаха само преди седмица в Ботевград и тогава пак успех имаха малките „студенти”. Единствената победа на момчетата на старши треньора Петър Клечков над Лукойл Академик дойде в Правец през есента със 78-76.

Двата отбора започнаха срещата много слабо и вкараха едва 12 точки за 10 минути игра. След първата четвърт Рилски спортист водеше със странния резултат от 8-4. През останалото време всички баскетболисти на терена заиграха далеч по-добре и въпреки допуснатите грешки, интрига имаше до самия край.А той бе изключително интересен и пълен с обрати. Първо Планимир Дафинов от Лукойл Академик вкара кош и фал за 57-53 в тяхна полза преди Клечков да поиска тайм-аут 3.27 минути преди края. Последва серия от 8-0 за Рилецо след като точни бяха Любомир Киров, Станислав Ваклинов за 2 точки, Дарин Иванов от тройката и Ивайло Вучков веднъж от наказателната линия. Така минута и 20 секунди преди финалната сирена Рилски спортист поведе с 61-57. След няколко поредни пропуска от страна на двата състава, този резултат се запази до 42 секунди преди края, когато Пламен Христов от Лукойл Академик вкара тройка и намали на 60-61. Киров направи грешка, а в псоледвалата контраатака отново Христов бе точен за 62-61 за крайния успех на Лукойл Академик.

Именно Христов бе най-резултатен в срещата с 23 точки, а освен това той хвана 5 борби и отне 3 топки. Дафинов добави 15, а Димитър Филипов 10 за победителите.

За Рилски спортист, който игра без няколко основни състезатели дуото високи Ивайло Вучков и Станислав Ваклинов вкара по 18 точки.

След този мач Лукойл Академик има 8 победи и 4 загуби, докато Рилски спортист е със 7 успеха от 12 срещи. Лидер в класирането е Черно море, който днес надигра без особено напрежение Балкан с 94-71. В третата среща от днешната програма Левски би за трети път този сезон Берое Марица, този път със 101-71 след фантастичен мач на Искрен Иванов, вкарал 9 тройки за общо 31 точки. Освен това той подаде 10 асистенции и хвана 8 борби.

Неделната програма предвижда нови три срещи като най-интересната от тях е последната между отборите на Рилски спортист и Левски. Нейният начален час е 14.00 в зала „Христо Борисов” в морската ни столица.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК (19) – РИЛСКИ СПОРТИСТ (19)

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В МЛАДЕЖКА ЛИГА (ЮНОШИ)