Българи в чужбина

Евелина Гунева
08-02-2009 07:46

В елитната испанска дивизия Лига Феминина българката Жаклин Златанова и нейният Екстругаса записаха победа над Сарагоса. Крайният резултат бе 70-56 за домакините, за които Златанова игра 16 минути и записа 2 точки, 2 борби и асистенция. За съжаление това бе едва трета победа за отбора през настоящия сезон и мястото му отново е последното 14-то.

Друга българка в тази дивизия – Веселка Тодорова взе моментно участие при победата на нейния Ондарибия. Отборът се наложи като гост над Ривас Екополис със 74-69, а българката не успя да се разпише за малкото време, което престоя на паркета. Тимът й заема осмото място във временното класиране с 8 победи и 10 поражения.

Третата наша представителка в испанския елит – Евелина Гунева се представи много добре, а отборът й Кади закономерно също постигна успех. Поразен бе Естудиантес, а Гунева завърши с шест точки и седем борби през 28-те си минути за крайното 63-59. Кади се намира на десето място с 6 победи и 12 загуби до момента.

Във втората по сила дивизия в Испания Радостина Димитрова направи невероятен мач и помогна на отбора си Бургос да победи Екстремадура като гост. Българката игра 27 минути, през които вкара 17 точки, овладя 4 борби и подаде 4 завършващи паса за крайното 79-75. Отборът заема четвъртото място във временното класиране с 13 победи и 5 загуби.

Друга българка, играеща в Испания – Мария Цанкова записа поражение със своя Ирландедас. Цанкова завърши с 3 точки и толкова борби за незадоволяващото 64-58. Отборът заема десетото място в класирането с 6 успеха и 11 загуби.

В италианско дерби Димана Макариева и нейният Ромасистеми Помеция успяха да победят само с точка гостуващия Анкона. Българката се включи добре, като за своите 14 минути се отчете с 4 точки и 3 борби. В момента отборът дели второто място в класирането на южната италианска втора дивизия с Каляри, като и двата тима имат актив от 12 победи и 6 загуби.

След добра победна серия в Адриатическата лига тимът на националът Деян Иванов допусна поражение. Загубата на Задар дойде от друг хърватски тим – Загреб, а крайният резултат от мача бе 79-70. Българинът се включи с 9 точки, 6 борби и 3 асистенции, но те явно не бяха достатъчни за победа. След пораженито отборът вече се намира на пето място в класирането при пет оставащи кръга до края на редовния сезон.