Левски губи в Македония от Работнички

Левски падна в Скопие
11-02-2009 23:28

Седем играчи на Работнички вкараха 18 тройки и така помогнаха на тима си да вземе и втория мач срещу Левски. Тази вечер в Скопие в мач от група Б македонците спечелиха с 98-88 и записаха нов успех, след спечеления двубой в София.

Фершпед Работнички бе напред с 27-25 след първата част, след пет отбелязани тройки. Огнен Стояновски бе 3 от 3 за девет точки през тази част.

Стефан Георгиев вкара 12 точки за Левски в първите 5 минути на мача, когато сините бяха напред с 17-13. След това Работнички поведе 20-17 след серия от 7-0.

В началото на втората част македонците продължиха с добрия процент на далечна стрелба. Така в 14-та минута те поведоха с 36-29. При оставащи 4.09 до края на полувремето Асен Великов намали на 40-36, но оттук до края на частта Левски отбеляза само един кош чрез Стефан Георгиев и един наказателен удар на Маркъс Хол. От другата страна домакините отбелязаха четири тройки и поведоха с 54-39 на почивката.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. Играчите на Фершпед Работнички не можеха да бъдат спряни при стрелбата и продължиха да вкарват в почти всяка атака. 6.31 преди края на третата част те излязоха напред с 26 точки разлика - най-голяма в мача до този момент при 71-45.

Новото попълнение на Левски Арнас Казлаускас отбеляза първия си кош по средата на третата част, но пък в тези моменти нищо не можеше да спре "горещите" македонци. Така след края на частта те бяха напред с 81-57.

В 32-та минута Тасовски отбеляза за 89-62, а след това пък играчите на Левски успяха да направят добра серия и след кошове на Бойко Младенов, Великов и три тройки на Станислав Славейков успяха да намалят разликата до 89-75 при оставащи 5.23 минути. Малко по-късно сините намалиха до десет точки разлика, но това бе възможно най-ниската разлика, до която успяха да се доберат.

В крайна сметка Фершпед Работнички приключиха с 18 отбелязани тройки от 32 опита, а Левски с 9 от 21.

Стояновски завърши с 26 точки, включително 6 успешни опита от 6 изстрела от зоната за три точки. Той добави и 9 асистенции и 3 борби. Тасовски също вкара 6 тройки, но от 10 опита и завърши с 20 точки.

Стефан Георгиев бе най-добър реализатор за Левски с 19 точки, Маркъс Хол добави 17, а Дуейн Мортън 16.

След тази загуба Левски има възможност да завърши на трето или четвърто място в групата. Тимът вече си е осигурил място на четвъртфинала, а следващия вторник е последния мач от тази фаза - гостуване на Динамо Букурещ.