Лесна победа за Лукойл Академик срещу Сливен

Христо Николов с най-много за Лукойл - 19 точки
14-02-2009 22:54

Шампионът Лукойл Академик стартира подобаващо втората фаза на шампионата като спечели без особени проблеми двубоя си срещу Сливен и така продължава да бъде начело в класирането. В ямболската зала "Диана" шампионите спечелиха с 88-54 и не оставиха никакви шансове на сливналии.

Гостите играха без Тенчо Банев, Веселин Веселинов, Митко Ангелов, в първия си официален мач от три седмици насам.

Първата част стартира малко мудно, но все пак гостите бързо успяха да вземат аванс. Според очакванията те играха по-добре и взеха аванс от 22-13 след първите десет минути. През втората част доминацията на Лукойл Академик се усили и играчите на тима започнаха да увеличават още повече преднината си. След като спечелиха тази част с 14 точки разлика, "студентите" се оттеглиха на почивка при предимство от 23 точки, 28-51.

Разбира се крайният победител вече бе ясен и второто полувреме бе само за протокола. В него и двамата треньори имаха възможност да дадат шанс за изява на всичките си състезатели, които бяха съблечени по екип в днешния ден. Гостите спечелиха и двете части през второто полувреме и да стигнат до аванс от 34 точки в края на мача.

Христо Николов стана най-резултатен в двубоя със своите 19 точки. Добре играха и Ристе Стефанов с 16 и Тодор Стойков с 12. Повторния си официален дебют направи Уили Дийн, който завърши с 11 точки и 7 асистенции.

В отсъствието на Тенчо Банев, Николай Върбанов игра почти цял мач. За него това бе също дебют за Лукойл Академик, но в НБЛ. За 35 минути той вкара 10 точки и овладя осем борби.

Старши треньорът Любо Минчев използва и трима от юношите на клуба. Калин Христов записа 5 точки, Димитър Филипов 3, а в дебюта си Пламен Христов отбеляза 1 точка.

За Сливен отново с най-много точки отбеляза Тодор Тенев - 16, а освен него само Джеремая Босуел завърши с повече от десет - 12. Домакините играха през по-голяма част от срещата без титулярния си гард Цветомир Бенчев, който изкълчи глезен и напусна контузен.

За Лукойл Академик победата бе 11-та в шампионата, след като активът им срещу отказалия се ЦСКА бе анулиран. За Сливен това бе 13-та загуба от също толкова срещи.

Сливналии почиват в следващия кръг, докато Лукойл Академик отново гостува, този път в Самоков на Рилски Спортист.