Втора загуба за кадетите в Турция

Момент от срещата на България с Русия
15-02-2009 17:31

Кадетският тим на България не успя и във втората си среща от международния турнир „Тюрк Телеком”, който стартира вчера в Анкара. След като снощи бяха победени от Турция късно снощи, днес нашите момчета загубиха и от силния състав на Русия със 78-93.

За разлика от вчера, когато България игра по-добре през първото полувреме, днес нашите се представиха на ниво през вторите 20 минути и дори ги спечелиха с 2 точки разлика. За съжаление проблеми в защитата костваха на българските баскетболисти да се задържат за по-дълго време равностойно в мача.

За България Тенчо Тенев вкара най-много – 22 точки и грабна 10 борби. Павлин Иванов добави 16, но успя в специалитета си – точна стрелба от зоната за три точки само веднъж от 7 опита. Димитър Димитров завърши с 15 точки, 7 борби и 3 асистенции.

Най-големи проблеми за българския тим създаде основният център на Русия Владислав Трушкин, който вкара 22 точки, хвана 9 борби и подаде 4 асистенции за 22 минути игра.

Както и вчера, така и днес основните проблеми на българите дойдоха в борбата под коша (загубена с 35-42) и в големия брой технически грешки – 24.

Утре от 17.15 българско време България играе срещу Италия.

Русия – България 93-78 (30-23, 23-13, 22-20, 18-22)

България: Карамфилов 0, Боянов 0, Христов 5, Денчев 5, Иванов 16, Т. Тенев 22, Симеонов 2, Ив. Тенев 4, Димитров 15, Фунтаров 9