Пак едно полувреме добре, другото слабо

Кадетите на България загубиха от Германия
19-02-2009 10:04

Кадетите на България отново изиграха само едно полувреме на международния турнир „Тюрк Телеком” в Анкара. Снощи те загубиха от Германия с 56-65 и останаха последни в класирането на своята група А след изиграването на всички мачове от тази първа фаза. Българите ще участват за класиране от 9 до 12 място в последните дни на този силен турнир, в който участват почти всички европейски състави от дивизия А.

Двата тима имаха проблеми в нападение в началото на срещата и след 10 минути резултата бе едва 8-12 в полза на Германия. Българският отбор се представи значително по-добре през втората четъврт, изравни резултата само за две минути от нея за 14-14 и до почивката вече имаше преднина от 7 точки (27-20).

За съжаление, както и в някои от предните мачове играта на нашите баскетболисти бе много непостоянна и характеризираща се с много приливи и отливи. Само за 3 минути след почивката Германия поведе с 28-27 след осем безответни точки. Павлин Иванов отговори с 5 поредни за България, но въпреки това след 30 минути игра баскетболистите ни губеха с 38-40. Благодарение на по-добрата си защита Германия успя да спечели последната част с 25-18 и така и срещата със 65-56. По този начин те станаха четвърти и попаднаха в осмицата, като на четвъртфиналите ще срещнат победителя от другата група – Франция.

България завърши на последното шесто място и ще играе за разпределение на местата от 9 до 12. Първия съперник на нашите ще бъде тима на Украйна, който стана пети в група В. Срещата ще бъде утре след като днес на турнира в Анкара организаторите са дали почивка на всички отбори. Другите два отбора, които се борят за местата от 9 до 12 са Италия и Грузия.

България – Германия 56-65 (8-12, 19-10, 11-20, 18-25)

България: Карамфилов 2, Боянов 2, Христов 0, Велчев 2, Иванов 14, Т.Тенев 11, Симеонов 7, Димитров 8, Фунтаров 5, И.Тенев 5