Рилски спортист излезе начело във Втората петица при жените

Вероника Джикова с рекорден актив в кариерата си
28-02-2009 21:25

Отборът на Рилски спортист се изкачи на първото място във временното класиране на Втората петица от шампионата при жените. Днес момичетата на Иван Лепичев записаха убедителна победа с 95-62 над състава на Тони 7 от Сливен в първа среща от втория дял на първенството. Те минаха с точка пред Берое 07, които почиваха в първия кръг. Във втория дял от шампионата се зачитат резултатие, постигнати от първия.

Малко повече от 3 минути след старта резултата в красивата Арена Самоков бе 5-5, но в следващите 4 минути отборът-домакин направи серия от 21-2, което на практика показа и разликата между тези два отбора. След 10 минути игра Рилски спортист вече водеха с 32-12, а във втората четвърт движението на резултата в тяхна полза продължи. Така на почивката преднината им достигна 33 точки (56-23), най-голямата през това първо полувреме за момичетата на Лепичев.

През второто полувреме състезателките на Рилски спортист намалиха оборотите, пък и гостенките разкриха възможностите. Така третата и четвъртата части завършиха наравно 20-20 и 19-19. Въпреки това в крайна сметка отборът на Рилски спортист спечели очаквана победа, която ги изведе начело в класирането на Втората петица.

Вероника Джикова вкара рекордните в кариерата си при жените 26 точки, а след като хвана и 10 борби регистрира първия си дабъл дабъл, откакто играе в А група. Талантливата баскетболистка навърши 19 години през януари, но вече има изиграни 45 мача за женския Рилски спортист в елитната група и турнира за купата на страната. Тя също подаде 4 завършващи подавания и отне 7 топки за коефициент от 37.

Христина Иванова и Стефка Митева добавиха по 20 точки за осмата победа на Рилски спортист през този сезон. Митева добави 10 борби и направи 9 „чадъра”, само един блок не й стигна за трипъл дабъл.

Дебют за гостенките от Сливен направиха Маргарита Папазова и Калина Попянкова. И двете се включиха много добре като Попянкова завърши с най-много точки за Тони 7 – 14 (4 тройки). Освен това тя подаде и 5 асистенции. Папазова бе доста активна и завърши срещата със 6 точки, 6 асистенции, 4 борби и 3 отнети топки, но направи и 7 технически грешки преди да напусне за 5 лични нарушения. Цветелина Кременлиева отбеляза 13 точки, Мария Байчева завърши с 8 точки и също толкова борби за гостенките.

Дебют в А група направиха две много млади и талантливи състезателки – Марина Гелова за Рилски спортист и Мария Стефанова за Тони 7. И двете са родени през 1993 година.

Следващата събота Рилски спортист гостува на Славия в София във втория кръг от този шампионат, докато Тони 7 ще почива.