И за Левски се повтори кошмарът на Черно море

Левски бе отстранен от Фени Индустри
04-03-2009 22:14

България остана само с един представител на Финалната четворка на Еврохолд Балканската лига, която ще проведе на 24-25 март. Тази вечер отборът на Левски стана вторият български тим, отпаднал на четвъртфинал, и това стана по същия сценарий, по който снощи бе отстранен Черно море - загуба в реванша от македонски тим с 20-ина точки разлика, след победа с 16 в първия мач. Щастливият съперник в този случай бе Фени Индустри, а резултатът в Кавадарци - 81-62. Подобно на варненци, и "синият" отбор изпусна класирането на Файнъл Фор в последните минути. Последната четвърт бе започнала при резултат, който го устройваше при аванса от първия двубой, но именно в нея домакините дръпнаха с по-голяма разлика и накрая триумфираха.

Златко Гоцевски и Маркъс Хол вкараха първите 9 точки в мача, а след 2.30 минути Левски водеше с 5-4. Фени Индустри направи серия от 10-3 като 6 от точките отбеляза след 2 тройки техния най-добър състезател Доналд Коул. Тити Папазов взе тайм аут веднага след като домакините поведоха с 15-7. В края на частта македонците бяха напред с 26-17 като до този момент не бяха изпуснали нито една от стрелбите си от далечно разстояние (4 от 4). Коул вкара 3 от тези тройки за общо 11 точки в тези първи 10 минути. Въпреки това, той трябваше да седне на скамейката за резерви, тъй като направи два бързи фала.

Стефан Георгиев вкара първите 2 точки за втората четвърт, но Гоцевски с две и Мариан Гюров с три точки изведоха домакините напред 31-19 само след 12 минути игра. Те имаха шанс дори да заличат още тогава 16-те точки пасив от първия мач, но пропуснаха няколко атаки подред. Славейков намали на 31-21, но влезлият отново Коул вкара два коша подред за 35-21 по средата на частта.

Бойко Младенов се появи в игра и намали, а веднага след него се посъбуди и Маркъс Хол с 4 поредни точки за 35-27. В следващите минути пък домакините отговориха със 7 поредни точки за 42-27. В последната минута пък Левски чрез Славейков и далечна тройка на Джоунс свалиха разликата до само 10 точки – 42-32.

Второто полувреме започна много нервно и за двата отбора и те си вкараха за първите 5 минути от третата част само 11 точки. Левски отбеляза само 2 от тях, а Фени Индустри 9 и така вече резултата бе станал 51-34 – 17 точки в полза на домакините. В този момент те за първи път минаха границата от 16 точки, с колкото бяха загубили в София. Джоунс се разигра за Левски и вкара 2 тройки и 2 наказателни удара до края на частта, а след нейния край Фени Индустри водеше с 59-46.

Последната четвърт бе доста интересна за зрителите, изпълнили зала Ясмин в Кавадарци като на няколко пъти разликата в полза на домакините минаваше ту отдолу, ту отгоре на границата от 16. Златин Георгиев намали на 71-56 малко под 3 минути преди края, но центърът Гоцевски с две поредни тройки направи 77-58. Торо намали след два наказателни на 77-60, но Браун отново вкара за 79-60 при оставащи 94 секунди до края. Двата тима си размениха по една безуспешна атака, преди Славейков да намали на 79-62 - 43 секунди преди финалната сирена. Все пак до края  единствения кош го вкара Самарджиев и така след 81-62 Фени Индустри елиминира Левски от по-нататъшната борба.

Златко Гоцевски вкара най-много за домакините и завърши с 27 точки и 5 борби докато Доналд Коул отбеляза 24 преди да напусне за 5 лични нарушения. Дуото гардове Талийк Браун и Горан Самарджиев добавиха съответно 11 и 9 точки за победителите.

Маркъс Хол вкара 17 точки за Левски, но също така направи и 8 технически грешки. Чарлс Джоунс и Стефан Георгиев добавиха 12 точки, съответно 10 точки и останаха на борба от дабъл дабъл.

Играчите на Левски „надскочиха” съперника и овладяха 34 срещу 23 борби, но пък направиха и 19 грешки срещу само 8 за Фени Индустри.

Градът-домакин на Файнъл Фор-а на Балканската лига все още не е известен. Рилски спортист и Фени Индустри ще играят в единия полуфинал, докато в другия Фершпед Работнички ще срещне победителят от двойката Мега Хипо Лизинг и Суислайън Таково. Те започват серията си в петък, а идния вторник след мачът-реванш ще знаем и всичките 4 отбора от Финалната четворка на Еврохолд Балканската лига.