Кадетите на Овергаз вкараха 150 точки, продължават на осминфинал

Кадетите на Овергаз
06-03-2009 14:48 | Overgasbasket.com

С мачът между отборите на Металург и Овергаз в залата на стадион „Васил Левски” в София стартира турнира за Купата на България при кадетите. Разгромна победа със 150-56 записаха талантливите баскетболисти от школата на Овергаз, водени от Янко Янчев и Звонко Папак, пише клубният сайт на Overgasbasket.com

С показаната игра кадетите към клуба показаха, че с основание могат да спорят за призово място в този турнир, който се организира за първи път от БФБ. Те спечелиха всички части днес с убедителни разлики, а в крайна сметка на таблото в края срещу името Овергаз бяха изписани цели 150 точки.

Осем състезатели от отбора на Овергаз завършиха с двуцифрен актив, а с най-много се отличи Иван Ценов – 23 точки. Други трима добавиха по 18 – Д. Стоянов, Д. Кърджилов и Ант. Илиев

К. Венев от Металург пък вкара най-много в срещата след като завърши с 30 точки, повече от половината за своя отбор.

Още утре стартират осминафиналите, а в тях Овергаз ще играят срещу Шампион. Първата среща ще бъде в залата на 50 ОУ в квартал Драгалевци в събота от 14.00 часа. Мачът реванш е след седмица в зала „Академик” на 4-ти километър в София.

Металург (16) – Овергаз (16) 56-150 (14-33, 14-39, 20-43, 8-33)

Овергаз (16): Д. Стоянов 18, Ив. Ценов 23, Д. Кърджилов 18, Ал. Христов 6, Г. Дангалаков 11, Ан. Николов 6, Г. Боянов 7, Г. Тунев 8, М. Дунчев 10, Ант. Илиев 18, С. Ервантян 10, Т. Велчев 15