Лукойл Нефтохимик отвя Берое 07 с 20 разлика при дебюта на Лепичев

Носителките на трофея стартираха с победа
11-03-2009 20:26

Лукойл Нефтохимик не срещна абсолютно никакви трудности и победи с лекота Берое 07 като гост с 80-60 в първа четвъртфинална среща от турнира за Купа „Леденика”. Мачът бе своебразен дебют на спешно извикания от Самоков старши треньор Иван Лепичев.

Мачът стартира със 7-0 за гостенките, а това даде сигнал на Латаша Байърс да се разиграе и след няколко поредни нейни коша по средата на първата четвърт Берое 07 намалиха на 8-11. От този момент до края на частта благодарение най-вече на разигралата се в подкошието американка Даниел Кръчър (10 точки за 5 минути), Лукойл Нефтохимик взе аванс от 9 точки след 10 минути игра (17-26).

Разликата варираше между 8 и 10 точки за гостенките, а след пореден кош на Байърс стана 27-35 при 6.21 до почивката. Последва почти три минути „суша” от страна на старозагорския тим, а серия от 9-0 за Лукойл Нефтохимик направи резултата 27-44. Байърс намали от наказателната линия, а Ралица Нанева и Катя Кордова вкараха останалите кошове до почивката и върнаха разликата до „поносимите” 10 точки – 34-44.

Отне точно 4.30 минути на Лукойл Нефтохимик от третата четвърт за нова серия от 11-2 тотално прекърши устрема на домакините от Стара Загора – 36-55. Оттук до края на срещата победителят бе ясен. В един момент към края на последната четвърт разликата достигна 26 точки, а в края бе офорено закръгленото 60-80 за Лукойл Нефтохимик.

На практика този резултат обезмисля реванша в Бургас след два дни и вече може да се смята, че Лукойл Нефтохимик се класира за финалната четворка. На полуфинал те ще играят с победителят от двойката Рилски спортист и Монтана 2003, а след успеха на баскетболистките на Славко Димитров като гости в Самоков везните клонят към дерби Лукойл Нефтохимик-Монтана 2003.

Латаша Байърс бе най-резултатната баскетболистка в мача с нейните 31 точки, а освен това тя хвана и 8 борби. Катя Кордова добави 16 за Берое 07, а от останалите баскетболистки нито една не вкара повече от 4 точки.

Големите проблеми на Берое 07 дойдоха от слабия процент на стрелбата от зоната за 3 точки - само 1 сполучлив удар от 14 опита.

Всички от стартовата петица на Лукойл Нефтохимик завършиха с двуцифрен точков актив, а Олена Самбурска с три тройки и общо 18 завърши с най-много. Лори Неро добави 16 точки и 6 борби преди да напусне за 5 лични нарушения. Даниел Кръчър вкара 14,а  Елена Йоловска завърши с 12 точки и 7 овладени топки.

Вторият мач е в Бургас в петък от 18.00, но той ще бъде само протоколен. Всичко друго е равно на супер сензация.