Балкан 2005 спечели Аматьорската Баскетболна Асоциация за 2009

Балкан 2005
19-03-2009 10:21

Отборът на Балкан 2005 изигра много силна последна четвърт и обърна Месершмит във финала на Аматьорската Баскетболна Асоциация за крайното 76-67. Срещата се игра пред пълни трибуни в зала „Триадица”, а за това вина имат и трите автобуса, дошли специално от Ботевград да подкрепят своите любимци. Отборът на Балкан 2005 игра без най-добрия си състезател Георги Младенов, който по същото време трябваше да води представителния тим на града, който участва в А група в изтеглен мач от поредния кръг на това първенство в Русе. Вместо него на помощ се притича спортният директор на Лукойл Сашо Везенков.

Срещата бе изключително оспорвана и драматична и поднесе доста емоции по трибуните. Балкан 2005 започна по-добре и след първата четвърт имаше преднина от 3 точки (20-17), но в следващите две благодарение на отличната игра на Ангел Жилев, Месершмит не само се върна, но и поведе с разлика. Тя на моменти достигаше 12-13 точки, а преди последната част на таблото в залата резултата бе 55-47 за отборът на Мануел Марков

В последните 10 минути гостите от Ботевград имаха повече късмет и я спечелиха със 17 точки 29-12, с което и срещата със 76-67. След неуспехите в Европа и в турнира за купата на страната, Везенков спаси годината като стана шампион на Аматьорската Баскетболна Асоциация.

Най-резултатни за победителите бяха Христо Христов с 15 точки и Мирослав Ралчев с 13, докато за Месершмит Дърмов завърши с 11, а Жилев с 10 точки.

В мачът за 3/4 място отборът на Nike победи Bricks със 69-60 и завошва бронзовите медали. За Nike Илиев отбеляза 20 точки, а Генчев добави 14. За Bricks Делян Бехар вкара 15, а Милушев остана с 12 точки.

За най-полезен играч на турнира бе обявен Ангел Жилев, а специална наград получи и Николай Цинцарски, който изсвири голяма част от срещите в тази лига.

До два месеца ще стартира вторият сезон на Аматьорската Баскетболна Асоциация.