Българи в чужбина

Нови силни изяви на Димитрова в Испания
22-03-2009 19:07

И тримата български представители в най-силното първенство на Стария континент – испанската ACB загубиха мачовете си с минимална разлика. Най-добре се представи Калоян Иванов, чийто Вивеменорка бе надвит от Естудиантес с 75-70. Българинът беше в игра 25 минути, отбелязвайки 6 точки и хващайки 5 борби. Гранада на Филип Виденов загуби злощастно само с точка при домакинството си на Сарагоса. Крайният резултат беше 67-66, а Виденов бе в игра едва 5 минути, през които вкара 3 точки и постигна бора и асистенция. Третият българин, младата надежда Божидар Аврамов също записа загуба със своя Памеса Валенсия. Тимът загуби от силния Реал Мадрид с 80-76, а Божо бе на паркета едва за 3 секунди. В класирането на шампионата на най-висока позиция от трите отбора се намира Памеса със своите 14 победи и 12 поражения  седмо място, Гранада е на 11-тото с 9 победи и 17 загуби, а Вивеменорка е на дъното – 17-то място с 6 успеха и 20 загуби.

Отново в Испания, но този път сред най-добрите при дамите една срещу друга се изправиха две българки – Жаклин Златанова за Екстругаса и Евелина Гунева за Кади ла Сеу. Победител се оказа Гунева, като отборът й надделя с 57-50. Българката игра 24 минути, за които записа 3 точки и 2 борби. За противниковия отбор Златанова беше на паркета точно 16 минути с 8 точки и 2 борби през тях. Третата българка в тази група – Веселка Тодорова влезе за малко в игра при загубата на нейния Ондарибия. В клсирането отборите на трите българки заемат поредни места – 9, 10 и 11, съответно Ондарибия, Кади и Екстругаса.

Във втората дивизия на това първенство отличен  мач направи Радостина Димитрова при поредния успех на нейния Бургос. Българкатa игра 26 минути, за които вкара 8 точки, овладя 9 борби и подаде 4 асистенции. Отборът се намира на второ място във временното класиране с актив от 18 победи и 6 загуби.

Във втора южна италианска дивизия Роксана Йорданова записа победа със своя Калик Алгеро. Тимът се наложи над Каляри с 88-44. Българката игра 37 минути и отбеляза 7 точки и овладя 4 борби. В същата дивизия загуба записа друга българка. Ромасистеми Помеция на Димана Макариева бе победен от Калабра Ренде с 75-68. Тя игра 27 минути, като вкара 8 точки и хвана 5 отскочили топки. Отборът е на второ място в класирането с 16 победи и 8 загуби, докато Калик заема предпоследното 13-то със 7 победи и 17 поражения.