Берое 07 победи Славия в изтеглен мач от женската Втора петица

28-03-2009 20:53

Берое 07 записа 11 победа от началото на сезона в шампионата на женската А група. По-рано днес в изтеглен мач от десетия кръг на Втората петица те се наложиха с убедителното 95-48 над Славия.

Мачът премина в една посока през всичките 40 минути, а домакините спечелиха убедително всичките части от мача. От първата до последната минута състезателките на Берое 07 доминираха на терена в зала „Общинска” в Стара Загора. Единственият обезпокояващ факт за ръководството на Берое 07 е формата на американката Латаша Байърс, която игра 10 минути и хвана едва 3 борби. За сметка на това пък отличен мач изигра Катя Кордова като реализира 27 точки, а освен това добави 6 борби и 6 асистенции.

Галина Георгиева хвана рекордните за този сезон 13 борби и завърши с третия си дабъл дабъл за сезона след като добави и 17 точки. Ралица Нанева се отчете с 19 точки.

За гостенките от София Лиляна Илиева бе единствената баскетболистка, която завърши с двуцифрен точков актив – 17 точки.

Гостенките загубиха борбата под коша (23-42), а в стрелбата от зоната за 3 точки вкараха едва 1 от общо 10 опита.

До края на редовната фаза от шампионата момичетата на Георги Божков има да изиграят пет срещи, но почти сигурно ще завършат на първо място във Втората петица и на пето в общото класиране. Това означава, че те ще играят с Миньор Перник в първия кръг от плейофите на страната, стартиращи на 30 април.

Славия от своя страна пък почти сигурно ще бъде на трето място във Втората петица, което ги изправя срещу Лукойл Нефтохимик в този първи кръг от плейофите при дамите.

На 4 април Берое 07 приема Тони 7 в мача на „великолепните седморки”, докато Славия ще почива в този кръг. „Белите” се изправят на 8 април именно срещу Берое 07 в последен мач между тези два клуба за сезона, но този път в София.