Кадетите на Лукойл Академик са вторият финалист за Купа България

Дафинов срещу Денчев
02-04-2009 22:33

Във втората полуфинална среща от турнира за Купа България при кадетите Лукойл Академик надигра Черно море със 74-66. По този начин малките „студенти” станаха вторият финалист в това дебютно издание на тоа състезание у нас и ще играят срещу друг софийски отбор – този на Овергаз в големия финал. Мачът е от 16.45 утре в столичната зала „Христо Ботев”. Варненските кадети пък ще спорят за бронзовите отличия срещу Левски от 15.00 на същото място.

Черно море и Лукойл Академик си размениха по две четвърти, но в крайна сметка победители излязоха софиянци. Те наложиха своето темпо и само след 10 минути игра поведоха с 20-12, но през втората четвърт ролите се размениха и варненци намалиха на почивката до само 3 точки разлика 30-33.

Силна трета четвърт за Лукойл Академик направи разликата двуцифрена след 30 минути игра, а в последната част те само поддържаха резултата за крайното 74-66.

Атанас Миленков вкара 18 точки – най-много в срещата, а Георги Фунтаров добави 16 за победителите.

За варненци Станислав Стоев завърши със 16 точки.