Баскетболистките на Берое 07 убедителни срещу Славия

Байърс безкомпромисна под коша
08-04-2009 21:24

Берое 07 победи като гост Славия Термострен в поредния кръг от Втората петица в женското първенство. Победата е четвърта за старозагорки от четирите им изиграни срещи до тук след разделението на четворка и петица. След като бяха победили НСА, Рилски спортист и Тони 7, подопечните на Георги Божков пречупиха и последния съперник. Мачът се изигра в залата на НСА в столицата, а крайният резултат бе 62-85.

Гостуващитя отбор от самото начало наложи своя стил на игра и закономерно поведе срещу младия и по-неопитен състав на Славия. Въпреки че славистките се държаха стабилно през първите 4-5 минути, Берое 07 успяха да направят убийствена серия едва за няколко минути. До края на първата четвърт те вкараха 23 точки срещу едва 3 за съперника и така повдоха с 11-28 само след 10 минути.

През втората четвърт обаче се случи неочакваното, бързо освестяване за домакините, дошло едновременно със "заспиване" на гостите направи мача отново интересен. Втората четвърт се разви за тях точно както първата за Берое 07. Младите баскетболистки реализираха 27 срещу 12 точки, връщайки си за разгромната първа част. Така разликата на почивката бе едва 2 в полза на старозагорки – 38-40, което предвещаваше интересно второ полувреме.

След паузата обаче по-опитният състав на треньора Божков направи бърза серия от 5 точки, за да натрупа отново комфортен аванс. Въпреки че столичанки се опитваха да отвръщат, разликата се увеличаваше, а крайният победител се виждаше все по-ясно. След третата част разликата отново бе двуцифрена в полза на Берое 07 – 62-47.

През последната част мачът се доигра, като доминиращата в подкошието Латаша Байърс излезе, свършила своята работа, а за Славия влязоха момичетата, които получават по-малък шанс за изява. В крайна сметка разултатът стигна до категоричното 62-85, означаващо серия от 4 победи и 0 загуби за Берое във втората петица.

За победителките най-силна бе Байърс, която записа дабъл дабъл от 27 точки (най-много в мача) и 10 борби. Тя добави и 4 асистенции. Близо до двуцифрени резултати в два показателя бе и Нели Пашева, която завърши с 20 точки и 9 борби. Катя Кордова се включи добре с 14 точки, 5 борби и 4 завършващи подавания, а Албена Бачкова добави 11.

За домакините най-добра бе Тонка Тенчева с 20 точки. Високата Лиляна Илиева записа дабъл дабъл от 14 точки и 11 борби, а Стефка Николова добави 11 точки и 4 борби.

В класирането на Втората петица Берое 07 е на върха с 34 точки (13-8), а Славия е на трето място с актив от 27 точки (7-13).

В следващия кръг Берое 07 ще почива, а Славия Термострен отново ще играе в залата на Националната спортна академия, този път като гост на титулярите там - НСА.