Черноморец победи Дунав, остана в битката за второ място в А група

Черноморец записа важна победа в Русе
12-04-2009 16:47

Бургаският Черноморец записа 11-та победа в шампионата на мъжката А група след като надигра като гост Дунав с 94-89. Така възпитаниците на Димо Костов запазиха шансовете си да завършат втори в крайното класиране. До края им остава един мач, на 26-ти април като домакини на Славия Термострен. Победата им обаче няма да им гарантира второто място, а те ще зависят от срещата Берое – Овергаз. Черноморец ще завърши на втора позиция само, ако Овергаз загуби в Стара Загора и съответно те победят Славия. При победа на софиянци, Черноморец ще бъде или трети, или четвърти в крайното класиране. Първи без загубена среща е Балкан Ботевград.

Днешната среща премина изцяло под диктовката на Черноморец, а крайната разлика от само 5 точки бе най-малкото, с което се отърваха домакините. Бургазлии водеха през цялото време, а точно 5.33 минути преди края преднината им достигна 16 точки – 69-85. Домакините завършиха мача със серия от 20-9, но това не им помогна да изненадат накрая.

Дунав ще завърши на предпоследното място в групата, въпреки че в последния кръг на 26 април гостува на тоталния аутсайдър Спортист Своге.

Най-добрия си мач в А групата изигра Диан Иванов от Дунав, който завърши с 28 точки (4 тройки) и 13 борби. Най-резултатен пък бе Венелин Първанов с неговите 29 точки, а той също грабна и 8 отскочили от таблото топки. Юри Казасов вкара 16 точки и подаде 8 асистенции.

За победителите пет състезатели завършиха с двуцирен точков актив. Димитър Георгиев вкара най-много – 22, Емил Димов добави 21, а Димитър Найденов 14.

Предстои пауза идната неделя в А група заради Великденските празници, а веднага след това (на 26 април) ще се изиграе последния кръг от шампионата. Плейофи в това първенство няма да има.