Завърши редовният сезон в НБА, в събота започват плейофите

Андре Игуодала от Сиксърс (сн. AP Photo)
16-04-2009 11:30 | Gong.bg

Втора домакинска загуба претърпя Кливланд Кавалиърс в последния си мач от редовния сезон, след като отстъпи със 110-111 на Филаделфия след продължения. Кавалиърс, които отдавна си бяха осигурили първото място на Изток, дадоха почивка в този мач на звездите си начело с Леброн Джеймс, Мо Уилямс и други титуляри. Така те не успяха да изравнят рекорда на Бостън Селтикс от 40 победи и 1 загуба от сезон 1985/1986.

Филаделфия пък завърши 6-а в конференцията, но с тази победа прекъсна серията си от шест поредни поражения. 30 точки за тях наниза Андре Милър. Въпреки поражението, Кливланд завърши сезона с 66 победи, което е рекорд за сезона в Лигата.

На Запад Сан Антонио остана на 3-о място и ще играе със сериозния отбор на Далас в 1-ия кръг на плейофите, но шпорите се поздравиха с титлата в Югозападната дивизия. В последната си среща те надделяха над Ню Орлиънс Хорнетс със 105-98 след продължение, а конкурентът им Хюстън падна като гост 84-95 от Далас.

Майкъл Финли вкара тройка със сирената за Спърс в края на редовното време, а Тим Дънкан беше водещата им фигура през цялото времетраене на мача. Гостите от Ню Орлиънс поведоха с пет точки 47,6 секунди преди края на редовното време, но пропуснаха три наказателни удара. След това играчите на Сан Антонио реализираха контраатака, а при пресечена топка Финли със сирената изравни.

Резервата Еди Хаус вкара пет тройки за Бостън при успеха на шампионите над Вашингтон със 115-107, въпреки че трима от основните им играчи получиха почивка. За гостите Карън Бътлър вкара рекордните за сезона 39 точки, но това се оказа недостатъчно. Общо Еди Хаус пък завърши мача с 20 за Селтикс.

Травис Аутлоу вкара 21 точки за Портланд, който надви Денвър със 104-76 и си гарантира предимство при домакинствата в плейофите. Трайлблейзърс посрещат Хюстън. Ветеранът Чонси Билъпс вкара 13 точки за гостите от Денвър.