Тони 7 загуби като гост на Славия

Славия надделя в интересния мач в София
22-04-2009 21:22

Сливенския Тони 7 претърпя поражение в предпоследния си мач от Втората петица при дамите. Мачът се изигра в залата на НСА в столицата, където славистките напоследък посрещат госуващите им отбори. Играта бе доста равностойна, като и двата отбора бяха силно стимулирани за успех. В крайна сметка победител се оказа отборът на Славия Термострен, а крайният резултат бе 73-63 в негова полза.

Първата четвърт от мача бе най-оспорвана, а момичетата и от двата отбора показваха много добри изяви и желание за игра. Първият кош бе за Славия, след което гостите допуснаха грешка при изнасянето и това доведе 3-0 в полза на столичанки. След това последва изравняване с тройка на Цветелина Кременлиева. После двата отбора продължиха постоянно да си разменят водачеството и да си изравняват. В крайна сметка, след силна серия на Славия в края на частта, резултатът от нея бе 24-17 в полза на софиянки.

В началото на втората четвърт сливналийки допуснаха три поредни технически грешки, което позволи на съперника им да направи аванса си двуцифрен. Бързо обаче възпитаничките на Ивайло Христов успяха отново да намалят пасива си благодарение на силните изяви на Мария Байчева и Цветелина Кременлиева. Така на почивката разликата отново не бе голяма – 38-27 в полза на Славия.

В началото на втората четвърт домакините направиха много силна серия от 8-0, с което увеличиха преднината си до цели 19 точки. Това не даде много добри шансове на момичетата от Сливен, но въпреки това те завършиха тази слаборезултатна част с 13 точки пасив и възможност за Христов и възпитаничките му да търсят изненада в оставащите 10 минути от мача.

Славия обаче максимално притисна своя съперник и, въпреки опитите си, сливенските момичета не успяха да направят обрат. След добра серия в края на мача те се доближиха едва на 8 точки до съперника, но вече беше много късно и така стана ясно, че крайното им класиране ще се реши в последния кръг. Трябва да обърнем внимание на много слабия процент на Тони 7 при стрелбата от наказателната линия. Сливналийки имаха 26 възможности от фаула, но вкараха едва 10 от тях. По-точна стрелба от тази позиция дори можеше да обърне мача в тяхна полза.

Много силен мач направи Мария Байчева от Тони 7. Тя завърши с дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби и беше основен двигател на отбора си през цялата продължителност на мача. 16 точки и по 5 борби и асистенции записа Кременлиева. С 9 асистенции, 7 точки и 4 борби се отчете Маргарита Папазова, а Вики Стойчева добави 12.

За победителките традиционно най-резултатна бе Лиляна Илиева със 17 точки, като добави и 7 борби. Тонка Тенчева добави 16, а Стефка Николова – 11, плюс 7 борби.

До края на редовния сезон сливенските баскетболистки имат още един мач, но най-решителния – като гост на НСА в същата зала. Те "подгряха" днес срещу Славия, а на 27 април (понеделник) ще се изправят в класическа битка за последното място в плейофите. До момента и двата отбора имат еднакъв актив от по 23 точки и крайният победител от директния сблъсък ще се изправи в плейофна серия срещу действащия шампион и водач в Първата четворка Дунав Еконт.

Този мач бе последен от редовния сезон за момичетата на Славия Термострен. Те завършват на трето място във Втората петица с актив от 34 точки и на плейофите ще срещнат втория от Първата четворка – Лукойл Нефтохимик.