Балкан завърши без загуба сезона в долната група

Наско Радев в акция към коша на НСА
26-04-2009 20:16

Отборите на Балкан Ботевград и НСА изиграха за последно днес в А група за сезон 2008/09. Двубоят между тях се проведе в залата на НСА в София, а крайният победител със 115-78 очаквано се наричаше Балкан. Отборът, който не влезе в НБЛ по финансови причини не допусна нито една загуба в групата и завърши с максимален актив от 18 успеха и нито едно поражение. За момчетата от НСА пък това бе 11-та загуба. Те също имат и седем победи, което им отрежда крайното седмо място в групата. В отсъствието на заминалия за Лукойл Академик старши треньор Георги Младенов, балканци бяха водени от Михаил Михайлов - треньор в детско-юношеската школа на клуба.

Мачът започна много интересно, а гостите взеха инициативата от самото начало. По-неопитните им домакини не се отпускаха и се опитваха да се противопоставят на по-иментия си съперник. Въпреки крехката преднина, която натрупаха ботевградчани, домакините губеха след първата четвърт само с 21-25.

През вторите десет минути гостите започнаха да се откъсват и да не позволяват на съперника да отвръща на атаките им. До края на полувремето много силно се представиха Бойко Миленков и Йордан Бозов, които играеха лидерска роля в отбора си. Малко преди почивката разликата стигна двуцифрени стойности, а след 20 минути игра резултатът бе 56-44 в полза на Балкан.

Пречупването дойде в третата четвърт, когато ботевградчани притиснаха още повече съперника си, с което окончателно решиха сблъсъка от двубоя. Частта завърши 21-9, а разликата след нея вече бе близо 30 точки – 85-57.

В последната част на мача двата отбора просто доиграха последната среща за сезона си. В нея не можеше да се случи нищо, което да промени каквото и да било. Така с крайното 105-78 завърши този по-скоро приятелски мач между отборите.

За победителите цели 7 играчи имаха двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Бозов с 20. Следващите бяха Миленков с 19, Райков със 16, Маринов с 14, Радев и Хорозов с по 13 и Наков с 10.

За НСА Димитър Търпанов и Дамян Диков нанизаха по 16, а Галимир Томов – 12. Участие в мача не все контузеният Андриан Алипиев.