Българи в чужбина

Калоян Иванов с добра игра за победа на Менорка
27-04-2009 01:48

В най-силното първенство на Европа – испанската ACB – Калоян Иванов и неговият Виве Менорка постигнаха успех срещу отбора на Бруеса Гипускоа. Мачът бе изключително оспорван и завърши само с една точка разлика в полза на Менорка 77-76. Националът ни се включи добре със своите 8 точки и 10 борби за 30 минути игра. За нещастие отборът продължава да е в дъното на класирането със 7 победи и 23 загуби.

В същото първенство друг национал – Филип Виденов – също постигна победа. Неговият Гранада се наложи убедително над Манреса с 90-75. Българинът игра 20 минути и вкара 9 точки (3 тройки). Отборът е на 11-о място с 12 победи и 19 поражения.

Във втората испанска женска дивизия Радостина Димитрова и нейният Бургос записаха поредна победа. Успехът бе срещу Комуникасионес АДБА със 73-60, а Димитрова игра 8 минути и вкара 2 точки. Отборът е на първо място в класирането с 22 победи и 7 загуби. В "Б"-дивизията на същото първенство Мария Цанкова и нейният Ирландесас също триумфираха. Съперникът бе Ховент Палма, а крайният резултат – 68-62. Българката игра 35 минути и бе сред най-полезните състезатели в отбора със своите 15 точки и 8 борби. Отборът е на 12-о място в класирането със 7 победи и 20 загуби.

В същата дивизия Теодора Ангелова с Ибаисабал допуснаха поражение от Алваргомес с 52-60. българката игра 24 минути и за това време вкара 11 точки, но те не помогнаха за победата. В класирането отборът е веднага след Ирландесас – на 13-а позиция с 6 победи и 21 загуби.

В плейофите на южната италианска женска дивизия Димана Макариева и нейният Ромасистеми Помеция постигнаха драматична победа над Кока Наполи със 74-72. Българката игра 24 минути и записа 4 точки и 4 борби.

В плей-аутите на същата дивизия Роксана Йорданова направи много силен мач за своя Калик Алгеро при победата му срещу Фотоаматоре Фиренце. Крайният резултат бе 79-69, а българката игра най-силно за отбора си със своите 21 точки и 4 борби.

Във френското женско първенство Ланд на Екатерина Димитрова завърши 12-и и се спаси от изпадане, но допусна загуба в "Чалъндж"-кръга на плейофите. Загубата дойде като гост на участвалия в женската Евролига френски гранд Юнион Ено със 73-67, а Димитрова вкара 10 точки и подаде 4 асистенции за престоя си на терена.