Мело и Чонси изведоха Денвър до полуфинал, Хоукс и Хийт продължават серията

Чонси Билъпс с 13 асистенции (AP Photo)
30-04-2009 09:34

Денвър Нъгетс победиха Ню Орлиънс Хорнетс в петия мач от серията със 107-86 и се класираха за полуфиналите на Западната конференция на НБА. За тази победа, а и за успеха на "Златните буци" с 4-1 в цялата серия, освен реализаторските способности на Кармело Антъни (с 34 точки в този случай), основна роля изиграха и уменията на Чонси Билъпс да организира играта на тима от родния си град, в който той се завърна през този сезон.

След 5 поредни отпадания в първи кръг, Нъгетс печелят първата си плейофна серия от 1994 година насам. Във втория кръг срещу тях ще се изправят Далас Маверикс, които отстраниха бившия шампион Сан Антонио също в пет мача, но в редовния сезон балансът им срещу Денвър е 0-4.

Тези 34 точки на Кармело Антъни бяха негов личен рекорд в плейофни мачове. Билъпс добави 11 точки и 13 асистенции, а резервата Джей Ар Смит наниза 15 от своите 20 точки през второто полувреме. За Хорнетс Дейвид Уест записа 24 точки и 9 борби, а Крис Пол остана с 12 точки и 10 асистенции.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ДЕНВЪР - НЮ ОРЛИЪНС

След ожесточена битка с много фаулове и други твърди съприкосновения, Атланта Хоукс си взе домакинския мач срещу Маями Хийт със 106-91 и поведе в четвъртфиналната серия на Изток с 3-2. Джо Джонсън изигра най-добрия си мач в досега тези плейофи с 25 точки, 6 борби и 6 асистенции, а резервата Роналд "Флип" Мъри добави 23 точки за успеха на "Ястребите", които след изключително силна втора четвърт поведоха 63-40 на полувремето. Джош Смит събра в актива си 20 точки след много забивки и дори една рядка за него тройка, а овладя и 8 борби. Като цяло отборът на Атланта доминираше в борбата под кошовете срещу Маями с 37 срещу 29 овладени топки.

Дуейн Уейд вкара общо 29 точки за "Горещите", но удари главата си при едно падане на пода през първото полувреме, не можа да се възстанови бързо и през второто се разигра отново едва когато мачът вече бе решен. Той не получи и много подкрепа от съотборниците си и тимът като цяло не можа да се възстанови изобщо от тази ужасяваща втора четвърт, загубена с 20-39. Новакът Майкъл Бийзли, влязъл като резерва за Маями, вкара 18 точки, а Джърмейн О'Нийл добави 14.