Монтана 2003 се справи за едно полувреме с Рилски спортист

Монтана 2003 поведе с 1-0
30-04-2009 21:05

Монтана 2003 поведе с 1-0 на Рилски спортист в четвъртфиналната серия от женското първенство на България. Носителките на купата на страната вкараха 60 точки за едно полувреме и на практика за 20 минути решиха изхода от този двубой. Още на почивката те имаха преднина от цели 26 точки – 60-34 и въпреки, че през второто полувреме допуснаха самоковските баскетболистки да ги надвкарат спечелиха мача с убедителна разлика от 102-85.

Състезателките на Монтана 2003 отбелязоха първите 7 точки в срещата преди Ива Терзиева от Рилски спортист да вкара тройка и да запише отбора си на таблото в зала „Младост”. Само след 3 минути и половина след кош на Румяна Николовска разликата стана двуцифрена (15-5), а до края на първата десетка се запази – 30-20.

Общо взето гостенките се държаха до 13-та минута, когато след тройка на Христина Иванова резултата стана 38-26, но само за 2 минути след серия от 9-0 домакините вече имаха аванс от 21 точки – 47-26. Две минути преди почивката Вера Перостийска направи разликата най-голяма в мача – 28 точки (58-30), а на полувремето двата тима се оттеглиха, както казахме при 60-34.

През второто полувреме Рилски спортист се разиграха и намалиха разликата, но най-малката преднина до която се доближиха бе 17 точки точно 4.10 преди края на третата част – 70-53. Тази разлика всъщност се оказа и такава в края на срещата, а отборът на Монтана 2003 мина границата от стоте точки за пети път този сезон. Краен резултат 102-85 и първа победа за Монтана 2003 в плейофите през този сезон.

Вера Перостийска завърши с 24 точки, 10 борби и 5 асистенции и направи коефициент от 38, с което оглави класацията за най-добър играч в плейофите. Именно тя стана и най-полезен играч - MVP в редовния сезон на първенството. Румяна Николовска добави 15 точки, а Зоя Станоева, Цветомила Петрова и Жанета Жельова всичките останаха с по 12 точки за победителките.

Най-резултатна в срещата бе Христина Иванова със своите 27 точки, от които 5 тройки. Ива Терзиева бе на ниво със 16 точки, 5 борби и 4 асистенции, а Виолина Кочева се отчете с 11 точки.

Втората среща от серията е в събота в Самоков, а за да останата в серията момичетата на Иван Лепичев трябва да победят и на практика да изравнят резултата. Ако има трети мач, той ще бъде в понеделник в Монтана. Ако не, то състезателките на Славко Димитров ще се готвят за пътуване до Бургас на 7-ми май за първи мач от полуфиналната им серия с отбора на Лукойл Нефтохимик. Мачът ще бъде повторение от полуфинала за купата на България, когато Монтана 2003 изненада съперника си и победи насред Бургас. От своя страна баскетболистките на Иван Лепичев ще приключат сезона в женското първенство и ще насочат усилията си към финалите за девойки, където са аболютни фаворитки за спечелване на златните медали.