Силен мач на Монтана 2003, изравнява серията срещу Лукойл Нефтохимик

Вера Перостийска с 31 точки и 11 борби
09-05-2009 18:33

Монтана 2003 не само изравни серията на полуфинал в плейофите от женското първенство, но го направи по убедителен начин и опроверга мнението, че бургаския Лукойл Нефотхимик леко ще се класира напред. Домакините спечелиха с 86-69, но на моменти водиха дори и с 29 точки разлика. Двата състава се показаха в коренно различна светлина в сравнение със срещата си от преди два дни в Бургас, когато Лукойл Нефтохимик победиха със 101-70. Но такива аномалии, особено на женски мачове са напълно възможни. Надяваме се, че в понеделник ще станем свидетели на оспорван двубой, а сега при равна серия и двата тима нямат място за отстъпление. Който загуби в Бургас, слага край на надеждите за шампионска титла през този сезон 2008/09.

Срещата започна в страхотно темпо от страна на домакините, които за половината първа четвърт поведоха със 17-2, а първия кош от игра на гостенките от Бургас дойде едва 4.36 преди края на десетката. Вкара го американката Лори Неро, която малко по-късно отбеляза още един кош, но това бяха и единствените два от игра за Лукойл Нефтохимик за първите 10 минути. Съвсем нормално и закономерно Монтана 2003 използваха ситуацията и нанесоха своя удар в този период от играта, след който водеха с 31-10.

Вера Перостийска продължи с доминацията си и в първите минути на втората четвърт като след неин кош разликата набъбна на 33-10, цели 23 точки в полза на носителките на купата на България Монтана 2003. Преднината им бе в рамките на 20-те точки до 3 минути и половина преди почивката, когато серия от 7 поредни точки на гостенките чрез два коша на Даниел Кръчър и тройка на Силвия Пеева. Резултата стана 38-25. Домакините пък отвърнаха със своя серия от 5 точки след кош на Надежда Симеонова и тройка в края на частта на Румяна Николовска и така върнаха аванса си до 18 точки в повече на почивката – 43-25.

Точно по средата на третата част Жанета Жельова отбеляза, а серията на Монтана 2003 за първите 5 минути от второто полувреме бе 13-2. Така в 25-та минута от срещата резултата стана 56-27 или 29 точки в повече за възпитаничките на старши треньора Славко Димитров. Те обаче вкараха едва 2 точки в последните 2.31 минути от частта и позволиха на Лукойл Нефтохимик да съкрати дистанцията до 62-43 след 30 минути игра.

Последната част от мача бе най-резултатна, но въпреки че гостенките я спечелиха с 26-24 това не промени особено ситуацията на терена и накрая заслужено Монтана 2003 ликуваше с краен успех 86-69.

Серията е равна, а финалиста от тази двойка ще бъде определен в трети, решителен мач в Бургас в понеделник вечер от 18.00 часа в зала „Бойчо Брънзов”.

Американките Лори Неро и Даниел Кръчър завършиха с по 16 точки, а Даниела Георгиева добави 11. Това бяха и единствените три баскетболистки на гостенките от Бургас с двуцифрен точков актив.

Над всички в мача бе Вера Перостийска, която освен че завърши с редовния си дабъл дабъл – 31 точки и 11 борби добави и 3 асистенции. Много силен мач и на Зоя Станоева, която приключи със 16 точки (2 тройки), 5 борби и 4 завършващи подавания. Ивелина Вранчева пак бе полезна с 8 точки, 9 борби и 7 асистенции.