Лукойл Академик победи Балкан с 96-72, но не впечатли

Уили Дийн най-резултатен за Лукойл (Botevgrad.com)
10-05-2009 11:35 | Botevgrad.com

Снощи в Ботевград баскетболистите на Балкан загубиха последния си мач за сезона - контролата с Лукойл Академик, със 72-96. Въпреки победата се видя, че играта на все още действащия шампион съвсем не е тази, към която се стреми новият им треньор Георги Младенов.

Мачът премина през големи амплитуди. Първата четвъртина гостите играха мобилизирано и я спечелиха с 31-18. До средата на втората част обаче Балкан сведе пасива си само до една точка - 35-36, и на полувремето Лукойл Академик се оттегли с крехка преднина от 2 точки - 45-43.

Само за три минути в началото на третата част домакините обърнаха резултата,  поведоха с 53-48 и водеха до 28-та минута, когато Лукойл Академик изравни за 60-60, а до края на частта дръпна със 7 точки - 69-62.

Първите минути на последната четвъртина бяха за Балкан, който се доближи само на 2 точки от своя съперник. Излизането на Данчо Бозов, обаче, който получи аркада след удар с лакът от Лимайър Голдуайър, се отрази зле на домакините, които играха и без контузените Любо Лилов и Мартин Маринов. Повече от пет минути те не успяха да отбележат кош и замръзнаха на 69, докато за Лукойл Академик се развихриха Уили Дийн, завършил мача с 8 тройки и общо 34 точки, и Ристе Стефанов, обелязал 18. С 16 е Христо Николов, с 12 - Тодор Стойков.

Много силен мач за Балкан изиграха Йордан Бозов и Бойко Миленков, които вкараха по 21 точки, Давидов добави 9.