ЛеБрон Джеймс с 49 точки, но не стигат

Леброн Джеймс и Кливланд загуби (сн. AP Photo)
21-05-2009 10:28 | БТА

Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс вкара сензационните 49 точки, но отборът му загуби от Орландо със 106-107 в първия мач от финалната серия на Източната конференция. "Магьосниците" измъкнаха успеха след тройка на Рашард Люис 14,7 секунди преди сирената и поведоха в плейофа с 1-0. Дуайт Хауърд наниза 30 точки и спечели 13 борби, а Люис допринесе с 22 точки за Орландо.

Кливланд водеше през по-голямата част от мача, като на полувремето преднината им бе 15 точки. Орландо поведе за първи път в резултата 10.06 минути преди края и успя да измъкне победата, съобщава БТА.

ЛеБрон Джеймс направи феноменален мач, но дори и това не бе достатъчно за Кливланд. Най-полезният играч в лигата завърши с рекордните в кариерата си за плейофен мач 49 точки и добави 8 асистенции и 6 борби.

Загубата е първа за Кливланд в плейофите и едва трета в 46 домакински мача.