Кадетите на Шампион 2006 влязоха в осмицата на България

Васил Бачев с 33 точки и решителен кош
22-05-2009 16:58

След кош на страхотния в тази среща Васил Бачев, кадетите на Шампион 2006 измъкнаха нова победа на финалите от първенството в Ботевград. Бачев вкара за 81-80 и увенча невероятната си игра и с победен кош в края на срещата. Той завърши с 33 точки, от които 5 тройки и хвана също така и 7 борби и отне 3 топки.

Състезателите на Шампион 2006 дръпнаха много в резултата още в първото полувреме, а преднината им стигна 18 точки в началото на втората четвърт. Русенци се върнаха в срещата и още на почивката излязоха напред в резултата с 44-42. Двата състава си размениха по една част във второто полувреме, а накрая финалът на мача бе драматичен и всеки можеше да грабне победата. В крайна сметка Бачев взе контрол на събитията и отбеляза решителния кош в мача.

За Шампион 2006 Павел Илиев добави 19 точки и 6 борби, а Захари Петров завърши с 13 точки и 8 отнети топки, въпреки че претърпя контузия в глезена в предна среща и тя несъмнено му се отразява на играта. За Шампион 2006 не игра и Боян Дренски, който е със счупен нос.

Любомир Караиванов направи поредния си силен мач за Дунав 2007 и вкара 30 точки, а освен това грабна и 9 борби. Също толкова борби хвана и Даниел Печев, но завърши само със 17 точки.

Съперник на Шампион 2006 в бика за разпределение на местата от 5-8 по всяка вероятност ще бъде Делфин Бургас, но всичко ще стане ясно след изиграването на срещите от другата група В на финалите в зала „Балкан”.