Септември 97 победи Лукойл Нефтохимик, ще играе за 5-то място

Септември 97 (16)
23-05-2009 12:20

Полина Василева вкара 15 точки и постигна своите рекордни за финалите за кадетки в столичната зала „Триадица” 13 борби и 8 асистенции за победата на Септември 97 над Лукойл Нефтохимик с 81-79 в мач за разпределение на местата от 5-8 в този шампионат.

След като дръпнаха с 8 точки в началото на срещата, баскетболистките на Лукойл Нефтохимик допуснаха на Септември 97 да обърне развоя през втората и четвърт и на почивката аванс от 6 точки имаха софиянки – 44-38. През второто полувреме срещата бе много интересна и оспорвана, а накрая с минимална победа се зарадваха състезателките на Таня ГатеваСептември 97.

Василева игра 36 минути и направи коефициент 30 – най-много в срещата, а тя бе подкрепена сериозно от Александрина Джонева, която вкара 22 точки и грабна 11 отскочили от таблото топки. На ниво бе и Коприна Рашова със 17 точки преди да напусне за 5 лични нарушения, както и Стефани Първанова с 10 точки и 7 асистенции.

За бургазлийки Габриела Костова бе най-резултатна с 20 точки, а Станислава Мирчева завърши са дабъл дабъл – 17 точки и 11 овладени топки.

Утре в мач за 5/6 място Септември 97 излиза срещу победителя от мача София-Рилски спортист, докато за 7/8 място Лукойл Нефтохимик ще играе със загубилия от същата среща.