Кадетките на Рилски спортист с драматичен успех, завършват седми

Кадетките на Рилски станаха седми
24-05-2009 12:43

Кадетките на Рилски спортист завършиха на седмо място на финалите за тази възраст за сезон 2008/09 след като в последната си среща победиха бургаския Лукойл Нефтохимик със 61-59.  Срещата бе много оспорвана, а в края щастието се усмихна на амбициозния тим от Самоков.

На почивката имаше равнество в резултата – 30-30, а след нея двете точки разлика дойдоха в третата четвърт – 16-14 за кадетките на Рилски спортист.

Ливия Василева завърши с 21 точки и 7 борби за общ коефициент от 25, а Марина Гелова добави 19 точки, от които 3 тройки. Много добър мач изигра и Ивета Николова, която подаде 8 асистенции и завърши още с по 6 точки и също толкова борби.

За бургаският отбор Станислава Мирчева завърши с дабъл дабъл – 15 точки и 13 борби, а което затвърди позицията си на най-добър борец в класацията на целия турнир (15.4 овладени топки на мач).