Славия – шампион при кадетките

Славия завоюва златните медали
24-05-2009 22:06

Кадетският тим на Славия стана шампион за тази възраст след като във финала надигра Тони 7 от Сливен с категоричното 68-43. И двата отбора влязоха във финала без загубена среща, но накрая остана само един тим без поражение – този на отбора-домакин на финалите Славия. И във финала, както в останалите си мачове възпитаничките на Надка Голчева се справиха без проблеми с опонента си и завоюваха златните отличия за този сезон 2008/09.

Интрига в мача имаше само в първите 10 минути, след които Тони 7 играеше отлично и водеше в резултата с 20-17. През втората, както и останалите части умората си каза думата у състезателките на Ивайло Христов и те не успяха да разгърнат потенциала си. Самият факт, че те вкараха в следващите 30 минути едва 23 точки говори за това. Все пак със сравнително къса скамейка Христов изигра предните 6 мача. Още на почивката славистките дръпнаха с 11 точки – 36-25, а през второто полувреме сливенските момичета тотално рухнаха. Накрая разликата дори стигна и цели 23 точки – 68-43.

Дора Севова игра най-добре за победителките и завърши с 19 точки, 7 борби и 6 асистенции. Ивана Шикилева добави 15 точки, а Весела Ковачева 12 точки и 6 асистенции.

За Тони 7 Памела Дечева вкара 20 точки, грабна 9 борби и отне 6 топки. Тя вкара 3 тройки, но за това бяха нужни 16 стрелби. Въобще момичетата от Сливен имаха проблем с точността на тези стрелби от далечно разстояние и успяха в едва 4 от общо 26 опита или 15.4 %.

Въпреки загубата, второто място също е безспорен успех за кадетките на Тони 7. Те показаха, че повечето момичета са доста добри за възрастта си и играят отличен, правилен и атрактивен баскетбол. Всичко това до последните 3 части в този шампионат, в който те просто не успяха да завършат така, както хората в зала „Триадица” ги запомниха през последната седмица.

Разбира се Славия заслужаваше титлата след като показа повече постоянство, а и имаше по-свежи изпълнители тогава, когато най-много бе нужно. Няколко от състезателките на Голчева играят от дълго време заедно и знаят много добре своята роля в този тим.