Кадетите на Черно море триумфираха в Ботевград

Черно море първи при кадетите (сн. Botevgrad.com)
24-05-2009 23:44

След като изненадаха Овергаз вчера на полуфинал, кадетите на Черно море решиха в своя полза финала срещу Лукойл Академик само за една четвърт. Първото полувреме бе равностойно, а на почивката малките „студенти” имаха преднина от една точка – 33-32. Дойде обаче моментът в третата част, когато варненци вкараха 25 срещу само 11 точки, което обърна развоя на срещата в тяхна полза. В последната четвърт двата тима си отбелязаха сумарно едва 17 точки, които не промениха значително разликата и закономерно Черно море ликуваха накрая след успех със 65-53.

Невероятен мач за Черно море изигра Станислав Стоев. Той завърши със 17 точки, хвана 13 борби и подаде 8 асистенции.. С дабъл дабъл се отчете и Филип Киряков – 11 точки и 10 овладени топки, Деян Денчев добави 15 и Ивайло Тодоров 13 точки (3 тройки).

Планимир Дафинов вкара най-много за Лукойл Академик – 19, а други двама състезатели завършиха с по 10 точки – Георги Фунтаров и Самуел Франсис.

В мач за 3/4 място Левски победи Овергаз с 87-84 и стана носител на бронзовите медали.