Юношите на Рилски спортист започнаха с успех защитата на титлата

Юношите на Рилски спортист
02-06-2009 00:46

Юношеският тим на Рилски спортист стартира с победа в първата си среща от финалите за тази възраст в Самоков. Шампионите от миналата година не срещнаха особени трудности срещу Славия и победиха с 98-54. С оглед на това, че голяма част от основните кандидати за титлата са събрани в другата група, момчетата на Петър Клечков не би трябвало да имат големи трудности по пътя на спечелването на група В от състезанието.

Пред около 200 зрители в Арена Самоков Рилски спортист дръпна още на почивката и мачът на практика бе решен след едно полувреме игра – 46-24. Последва нова силна десетка на Рилецо и след 30 минути игра авансът им достигна 40 точки – 76-36. Накрая резултатът бе 98-54 и първи успех по пътя на защита на титлата за Рилски спортист.

Станислав Ваклинов завърши с дабъл дабъл – 21 точки и 11 борби, а Ивайло Вучков добави 13 точки и 4 овладени топки.

В игра влязоха всички състезатели на домакините, включително и попълнението от Черноморец Бургас Емил Бинев. Той вкара 9 точки в дебюта си с екипа на Рилски спортист.

За гостите от Славия Йовчо Атанасов бе най-резултатен с неговите 19 точки. Бойчо Станев добави 12, а Иван Ценов 11 точки.

В другите две срещи от тази група Тигър Ямбол разби Балкан с 30 точки разлика – 98-68 благодарение на карето Христо Господинов (20 точки и 16 борби), Димитър Василев (26 точки), Мартин Раднев (16 точки и 7 борби) и Методи Илиев (17 точки).

В последната и може би най-интересна среща от програмата Доростол би Дунав 2007 със 78-76 след 30 точки на Станимир Маринов. За русенци не помогна и фантастичната игра на Ивайло Касабов – 40 точки (4 тройки) и 7 борби.

Утре юношите на Рилски спортист играят с Доростол Силистра от 18.00 часа. Преди тях са Балкан и Дунав 2007, а след това Славия и Тигър Ямбол.