Орландо с първа победа във финала

Пиетрус забива в коша на Лейкърс (снимка: nba.com)
10-06-2009 09:10

Изглежда Орландо преоткри магията, която липсваше в първите два мача.

Вкарвайки и лесни и трудни кошове общо взето отвсякъде Магьосниците спечелиха първия си мач на Финал в НБА, побеждавайки Лос Анджелис Лейкърс със 108-104, след като Дуайт Хауърд и Рашард Люис вкараха по 21 точки. Така домакините от Флорида намалиха серията до 2-1 победи.

Орландо имаше рекордните за финал 63 % стрелба, а през първото полувреме постави и друг рекорд - 75 % стрелба, рекорд за първо полувреме, и така прекъсна серията си от 6 поредни загуби във Финали на асоциацията.

Коби Брайънт, който се опитва да спечели четвъртата си титла отбеляза 31 точки, но едва 10 от тях след почивката, а след първата част стрелбата му до края бе 4 успешни от 15 опита. Той също така изпусна и 5 наказателни удара, които щяха да са достатъчни за победа на Лейкърс.

За Орландо, които трябваше да победят на всяка цена, за да останат в битката за титлата, петима вкараха поне 18 точки. Рейфър Олстън завърши с 20, а Хидо Туркоглу и Микаел Пиетрус с по 18.

Поу Гасол вкара 23 точки, но взе едва 3 борби, а Лейкърс изпуснаха 10 пъти от наказателната линия от 26 опита.

Два успешни удара на Гасол от линията направиха резултата 99-99 при 2.41 до края. След кошове на Пиетрус и Люис Орландо дръпна със 104-101, но Хауърд фаулира Брайънт, който отбеляза само единия наказателен удар и намали на две точки.

Домакините пропуснаха следващата си атака, но Коби от своя страна позволи топката да му бъде отнета, а Пиетрус отбеляза два наказателни удара за 106-102.

След това само в едно нападение играчите на Лейкърс изпуснаха четири опита от тройката, точно когато им трябваха точки. Брайънт все пак отбеляза при по-малко от секунда до края, но Люис бе фаулиран и подпечата победата на домакините с два успешни наказателни удара.