Жените до 20 г. с две загуби от Испания

Българките не можаха да спрат испанките
26-06-2009 12:40

Националният отбор на България, девойки до 20 г., записа две тежки загуби от много силния тим на Испания в приятелски срещу играни в Иберийската страна. В първата среща българките отстъпиха със 72-48, докато във втората играха още по-слабо и бяха разгромени с 92-37. Това бяха поредните проверки и за двата отбора преди Европейското първенство в Гдиня, което започва в началото на юли.

Първото полувреме на първата среща беше равностойно, като българките показаха добра игра и се опълчиха на домакините, като дори поведе в началото с 12-7. Все пак испанките поведоха с 17-16 в края на първата част, и след като водеха през цялата втора бяха напред с 32-27 на почивката.

През второто полувреме обаче последва спад в играта на девойките и разликата до края набъбна на 24 точки.

Най-резултатна за България в този двубой бе Даниела Петева с 12 точки.

Втория мач игран вчера обаче бе много по-лош за възпитаничките на треньора Хосе Луис Ернандес.

Още през първото полувреме стана ясно, че испанките ще спечелят с много, тъй като след 2- минути игра водеха с 42-18. Слабата игра на българките продължи и след почивката, а до края на мача преднината на Испания набъбна още, за да се стигне до разгромна загуба на българките с цели 55 точки разлика.

В този мач най-резултатна за нашите бе Сара Маринова с 12 точки.