Овергаз и Балкан с втори победи

Симеон Ангелов с 14 точки за Овергаз
28-06-2009 22:44

Отборите на Овергаз и Балкан останаха единствените в група В с пълен актив от победи след днешните мачове.

Момчетата на Овергаз сразиха Шампион 2006 във втория ден от финалите на първенството в Ботевград. Играчите от баскетболната академия спечелиха с 97-44 и постигнаха втора поредна победа.

Отборът на Овергаз взе инициативата от началото на двубоя. Първото полувреме бе спечелено с 49-17, а второто с 48-27 и така те направиха нова успешна крачка към класиране на полуфиналите.

Най-резултатен и днес бе Деян Карамфилов, който за 16 минути игра вкара 15 точки. Симеон Ангелов добави 14, а Петьо Иванов и Христо Михайлов по 12.

За отбора на Шампион Георги Бързаков и Мартин Коджабашев отбелязаха по 8 точки.

Домакините от Балкан също записаха втори успех днес. След силно второ полувреме те успяха да победят Рилски Спортист със 73-51.

Отборът на Балкан започна по-силно двубоя и поведе със 17-9 след първите десет минути. Втората част бе по-равностойна и след нея Рилски губеше с едва седем точки разлика.

За съжаление на самоковци обаче след почивката те започнаха лошо и позволиха в следващите десет минути домакините да натрупат аванс от още 16 точки и на практика да решат мача.

Александър Везенков бе най-резултатен за Балкан с 18 точки, а Диян Христов се разписа с 15.

Калоян Иванов бе единствения играч на Рилски Спортист с двуцифрен точков актив - 14.

Берое победи Шумен с 66-56 и записа първи успех. Димитър Гатев се отличи с 14 точки за победителите, а за загубилите с 20 се разписа Кирил Кирилов.

Отборът от Стара Загора спечели първите три части в мача и въпреки лекото отпускане в края заслужено се поздрави с победа в мача.

Утре програмата предлага двубои между Овергаз и Рилски Спортист, в който при победа отборът от София ще бъде почти сигурен за полуфинала, между Берое и Балкан, а в последният мач за деня ще играят Шумен и Шампион.