Овергаз и Балкан спорят утре за първо място

Карамфилов отново игра силно
29-06-2009 22:41

Отборите на Овергаз и Балкан продължават без загуба в група В на финалите за момчета в Ботевград.

Днес Овергаз успя да победи Рилски Спортист с 93-45, като този успех означава сигурно класиране на полуфинал.

Интрига в двубоя имаше само в първата част, в която резултата бе 22-20. След това във втората и третата софиянци наложиха надмощието си и след като ги спечелиха съответно с 31-8 и 27-8 си осигуриха победата преди последните десет минути.

За пореден ден Деян Карамфилов бе най-добър в редиците на Овергаз. Той завърши с 20 точки, 9 борби, 6 откраднати топки и 5 асистенции и постигна впечатляващ коефицент от 37. Калоян Радев също игра добре и вкара 19 точки, а Васил Стоименов добави 15.

За Рилски Спортист Димитър Вардаров се отчете с 18 точки и 4 откраднати топки.

Другият лидер в групата Балкан също постигна трети пореден успех. Днес домакините на турнира победиха Берое със 77-51 и са сигурни за полуфинал.

Победата бе извоювана след балансирана игра в първите три части, които бяха спечелени от ботевградчани.

Александър Везенков отново игра добре за победителите и завърши с 18 точки и 7 борби. Втори пореден силен мач направи и Диян Христов, който приключи с 15 точки и 9 борби.
За отборът на Берое се отличи Йордан Красимиров с 14 точки и 7 борби.

Утре предстои дербито в тази група, което ще определи победителя. От 18.00 часа ще се срещнат отборите на Овергаз и Балкан в мач очакван с голям интерес.