БУБА запази шансове за четворката

БУБА Баскет (14)
30-06-2009 22:32

Момчетата на БУБА Баскет успяха да победят Доростол днес и по този начин запазиха шансове за класиране на полуфинал. Това може да стане само, ако силистренци победят утре Лукойл Академик. Днес БУБА успя да спечели със 75-56 след силно второ полувреме.

БУБА започна по-силно двубоя и поведе с 23-14 след първите десет минути. Доростол обаче успя да отговори добре през втората част и след като я спечели, преднината на момчетата на Еми Кръстева и Теди Смочевска бе стопена до само 2 точки.

През второто полувреме обаче играчите на БУБА показа по-добра игра и успяха да спечелят двубоя с добра преднина.

Басам Шабарек бе най-резултатен днес за победителите с 19 точки. Силно се включиха и Даниел Николов с 14 точки и 15 борби и Любомир Велев с 14 точки и 9 борби.

За отбора на Доростол с най-много точки се отчете Мерин Ахмед - 16.

Утре БУБА играе първи мач за деня с отбора на Ямбол, където ще гони задължителна победа, а след това момчетата ще стискат палци за победа на Доростол срещу Лукойл Академик, за да влязат във финалната четворка.