Рилски Спортист и Берое влязоха в осмицата

Вардаров бе на косъм от трипъл-дабъл
30-06-2009 23:56

Момчетата на Рилски Спортист спечелиха втората си победа на финалите на първенството в Ботевград. Днес бе победен отборът на Шумен със 67-61, като това означава, че самоковци ще играят мачове за разпределение на местата между 5-8.

Момчетата водени от Боби Трифонов и Емил Бонев изоставаха след първите три части , които бяха спечелени от шуменци, които водеха с 10 точки. В последните десет минути обаче Рилски Спортист се вдигна на щурм и успя да обърне двубоя и с това да елиминира съперника си.

Димитър Вардаров бе на крачка от трипъл-дабъл. Той завърши с 25 точки, 12 откраднати топки и 9 борби. Това обаче стана след общо 30 опита за стрелба, от които 10 успешни. Александър Герин пък записа 14 точки.

За Шумен с 18 точки се разписа Кирил Кирилов.

Утре Рилски Спортист ще играе с Берое, а мачът ще определи кой отбор ще завърши трети в групата. Шумен пък ще срещне Овергаз, а след мача отборът ще си замине от първенството.

В другата среща от тази група Шампион 2006 допусна загуба и в четвъртия ден на турнира. Днес тимът бе победен от Берое с 46-88, което осигури на старозагорци влизане в осмицата.

Силно първо полувреме бе в основата на успеха на "зелените". Първата част бе спечелена с 31-12, а втората с 25-8, след което през второто полувреме остана само да бъде фиксиран крайния резултат.

Днес най-резултатен за Шампион 2006 стана Цветомир Тодоров с 11 точки, а Атанас Миланов добави 8 точки и 9 борби.

За Берое с 23 точки и 8 борби завърши Живко Гочев, а Димитър Гатев добави 16 и 7.

Шампион 2006 играе утре последния си мач от турнира срещу домакините от Балкан.