Черно Море Одесос също на финал

Варненки ще спорят за трофея утре
02-07-2009 17:13

Момичетата на Черно Море Одесос постигнаха постигнаха поредната си победа и се класираха на финала на първенството в Самоков. Те надделяха над отбора на София с 87-39 и утре ще спорят на финала с домакина Рилски спортист.

Днес варненки решиха срещата през втората част. След първата резултата бе 23-13, но след това последваха силни 10 минути за Черно Море и преднината им бе увеличена на 37 точки след края на първото полувреме.

Последните две части останаха само да се изиграят, за да бъде фиксиран крайния резултат, а варненки увеличиха разликата с още 11 точки.

Пет от момичетата на Черно Море Одесос завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна стана Ива Костова с 15 точки, а Борислава Христова и Радина Кордова добавиха по 13.

Габриела Ангелова от отбора на София пък бе най-резултатна в двубоя със 17 точки, а освен това добави и 11 борби.

Утре от 12.45 в мач за бронзовите медали ще играят Септември 97 и София,  а след това ще започне финала между единствените отбори останали непобедени на турнира - Рилски спортист и Черно Море Одесос.