Девойките започнаха със загуба в Швеция

България (18) загуби в Швеция (FIBAEurope.com)
03-07-2009 00:01

Българският национален отбор за девойки до 18 г., загуби първия си мач от започналото днес Европейско първенство. Българките загубиха от домакините от Швеция със 74-44 в дебютния си мач от група А.

Мачът започна добре за нашите, които бяха равностойни на домакините и дори поведоха. При 10-11 обаче България допусна серия от 11-0, до края на първата част и в началото на втората. След това българките намалиха до 21-15, но последва нов срив в играта на тима и шведките направиха нова серия, този път от 14-0. До края на частта нашите все пак успяха да отбележат четири точки, но срещу 5 за съперника и резултата на почивката бе 40-19.

През третата част нещата на терена не се промениха много. Шведките продължижа с добрата си игра и направиха резултата 59-29 след три части. Последната част бе само, за да се разбере разликата, с която България губи в този мач, като в края нашите момичета все пак успяха да намалят пасива си, който в един момент бе стигнал 38 точки.

За България можем да отбележим Нора Георгиева с 11 точки и Памела Дечева с 10 и 4 борби.

Фария Абди не можа да бъде удържана от нашата защита в подкошието и приключи с 21 точки и 10 борби. Добре й партнираше и Клеопатра Форшман, която добави 14 точки.

Утре българките излизат във втория са мач. Съперник ще бъде отборът на Сърбия, а срещата е от 20.45 часа.