Момичетата на София завършиха трети

Отборът на София с бронзови медали
03-07-2009 16:06

За втори пореден сезон отборът на София стана носител на бронзовите медали от финалите за момичета до 14 г. Днес в едно своеобразно софийско дерби в Арена Самоков те победиха отборът на Септември 97 с 64-58.

Момичетата на Септември поведоха с 26-16 след първата част, и запазиха голяма част от преднината си до почивката.

Обратът настъпи в последната четвърт, преди която Септември водеше с 53-47. Частта обаче започна със серия от 7-0 за София, и въпреки че съперника им отново поведе, то бе за последен път в мача и в края отборът на София ликуваше.

Радостина Соколова и Габриела Ангелова бяха с основен принос за успеха на София, като и двете направиха дабъл дабъл. Първата завърши с 21 точки и 14 борби, а втората със 22 и 12.

За момичетата на Септември 97 се отличи Вероника Петкова със 17 точки и 15 борби.

В мач за 5/6 място Лукойл Нефтохимик победи НСА с 67-60. За разлика от груповата фаза днес успеха за бургазлийки дойде далеч по-трудно.

Първото полувреме бе за НСА и те поведоха с 38-23. Още през третата част обаче Лукойл се върна в мача и направи резултата 47-48, а в края бе постигнат и пълния обрат.

Габриела Костова завърши с 20 точки и 22 борби за победителките, а Росица Йовчева също отбеляза 20 точки.

Ива Георгиева пък бе най-резултатна за НСА с 19 точки.

Доростол пък завърши на седмо място след успех срещу Дунав с 69-63.

София Ангелова отбеляза 19 точки за победителките, а за русенки Даяна Цекова направи дабъл дабъл с 38 точки и 17 борби.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМИЧЕТА (14)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМИЧЕТА (14)