И Русия бие юношите ни с огромна разлика

България допусна поредната загуба
28-07-2009 16:53

Юношите на България до 18 години допуснаха втора поредна загуба във втората фаза на Европейското първенство. След вчерашния разгром от Литва, днес нашите бяха победени от Русия с не много по-добър резултат, 57-95. Така вече е сигурно, че българите ще играят за разпределение на местата между 9 и 12 на това първенство.

Руснаците, които бяха без трима основни играчи, които са контузени, доминираха изцяло през първото полувреме и решиха нещата в своя полза още до почивката. След първите 20 минути резултата в полза на Русия бе 59-20 и още тук бе ясен крайния победител.
През второто полувреме нашите играха по-добре, но това бе благодарение на факта, че момчетата от Русия намалиха оборотите. Така разликата се запази до края, но за съжаление отново не бяхме дори близо до успех.

Руснаците ни надиграха категорично в борбата под коша. Те взеха общо 31, 17 от които в нападение, докато нашите имаха 18, от които само 2 в нападение.

Пламен Христов стана топ реализатор за България в мача с 13 точки. Лъчезар Радев добави 9, а Христо Господинов 8 и 4 борби.

За руснаците Павел Шавкунов завърши с 19 точки, а Михаил Наботов със 17.

Утре българите играят последния си мач от тази фаза на турнира. Срещата е от 21.15 часа срещу отбора на Италия.