Жените с победа и във втората контрола с Португалия

Две от две срещу Португалия за жените
02-08-2009 21:39

Женския национален отбор на България победи за втори пореден ден Португалия с 68-61 в контролна среща, играна днес в Самоков. Снощи двата състава премериха сили и отново успехът бе на страната на нашите националки.

Момичетата на Хосе Мария Бусета започнаха колебливо и до почивката само веднъж имаха аванс в резултата при 12-10 в 7-ата минута.

В третата част българките имаха превъзходство и стигнаха до обрат, като в 25-ата минута поведоха с 41-37.

Домакините, които стартираха четвъртата част при 48-47 в своя полза, направиха серия от шест безответни точки и окончателно поеха контрола върху мача.

Разликата продължи да нараства и седем минути преди края беше вече 10 точки при 59-49.

До последната сирена българките контролираха играта и заслужено стигнаха до успеха.
Най-полезна за победителките беше Жаклин Златанова със 17 точки и 11 борби. Веселка Тодорова се отличи с 9 точки.

За Португалия най-силна беше Соня Реис със 17 точки и 9 борби. София Рамало добави 16 точки.