Победа за момчетата на старта на Европейското

Кадетите стартираха успешно
06-08-2009 23:15

Националният отбор на България за момчета до 16 години започна с победа участието си на Европейското първенство в дивизия Б. Днес момчетата спечелиха хубава победа срещу отбора на Румъния с 87-64.

Срещата започна много добре за България. Началото бе силно за нашите момчета и поведоха с 26-16 след първата част. Вторите десет минути обаче бяха коренно различни. От добрата игра в нападение на българите нямаше и следа, а за сметка на това румънците играха по-добре. Това им позволи да обърнат резултата в своя полза и да поведат с 39-36 след края на първото полувреме.

Веднага след почивката българите реагираха като ужилени. Със силна защита и силно нападение нашите изиграха много добра трета четвърт и след нея поведоха с 12 точки. Серията продължи и след това. Последните десет минути продължиха под диктовката на нашите и в крайна сметка преднината ни се увеличи още и българите се поздравиха с крайния успех.

Павлин Иванов изигра много силен двубой днес. Той завърши с 24 точки, 8 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки, което компенсира осемте пропуска от десет опита от тройката. Също така добре му партнираше и Тенчо Тенчев, който приключи с 21 точки и 8 борби. Алекс Симеонов също направи силен мач с 14 точки и 7 борби.

За румънците Влад Попович завърши с 18 точки и 13 борби.

Утре нашите момчета играят срещу домакините от Португалия от 22.45 часа.