Силен старт за юношите на Левски

Левски победи с 30 Септември (BulgarianBasket.com)
09-10-2009 22:57

Юношите на Левски изиграха отлично дебюта си в А група за сезон 2009/10. В собствената си зала на "Герена" те победиха безпроблемно Септември с 82-52 и оглавиха класирането след първите два мача от този новосъздаден шампионат от БФБ. Четири отбора започнаха днес участието си в него, а в другата среща от програмата Лукойл Академик победи Видабаскет с 89-65. Останалите четири отбора – Сити Юнивърсити, Балкан, Ямбол и Черно море започват друг подобен турнир утре във Варна.

По подобие на първата среща днес в София, и Левски реши победителят в двубоя през първото полувреме. Със силна защита, доста контраатаки и лесни кошове, юношите на Левски още на почивката дръпнаха с 24 точки разлика – 47-23. Второто полувреме само се доигра, а накрая резултата бе закръглен на точно 30 в полза на „сините”.

Старши треньорът на Левски Иван Гогов използва само момчета, родени през 1993 година в тази среща. Те обаче не разочароваха и тотално надиграха съперника си. Времето им в този мач бе разпредлено между всичките 12 състезатели, а само един от тях не успя да се разпише сред стрелците в него. Алекс Симеонов бе най-добър с неговите 22 точки и 10 борби – първи дабъл дабъл за сезона, а Петър Петров добави 10 точки за победителите.

Много силен мач за Септември изигра Илиан Борисов, който вкара 25 точки и хвана 8 борби въпреки ниския си ръст. Той обаче получи малка помощ от съотборниците си, най-вече от Мартин Механджиев (8 точки и 6 борби).

Левски форсираха съперника си да направи цели 28 технически грешки, резултат от който бе и множеството лесни кошове в тяхна полза.

Утрешната програма на „Герена” в София предвижда нови два мача. В първия ще играят Септември и Лукойл Академик, а веднага след тях Видабаскет и Левски. По-голям интерес още отсега предизвика мачът в неделя от 12.00 часа между Левски и Лукойл Академик, който по всяка вероятност ще определи кой от тези два тима ще продължи без загуба след първия турнир от А групата за юноши за сезон 2009/10.